Essay Rehberi, MCAT için faydalı olur mu?

Yayın Tarihi

Soru

Merhaba, ben gelecek planlarım arasında MCAT sınavına girmek var ve o sınavda writing sample var. Acaba bu essay kitabı writing sample’ı verebilmemde ve geliştirmem konusunda yardımcı olabilir mi?

Cevap

Cansu Hanım merhaba, kitap içinde yer alan konu anlatımları tüm writing sınavları için temel konuları içeriyor.  İngilizce bağlaçlar, essay kalıpları, paragraf yazma, fikir geliştirme, outline oluşturma gibi bölümler tüm writing görevleri için gereken temel beceriler. Kitapta yer alan 40’a yakın essay örneği de pek çok konuda kelime ve ifade dağarcığınızı geliştirip daha rahat ve akıcı yazmanıza yardımcı oluyor. Bu sebeple kitap MCAT müfredatı için yardımcı/destek kitap olarak size fayda sağlar.

İngilizcenin Şifreleri yakında yayında

Yayın Tarihi

Uzun süredir üzerinde çalıştığım İngilizcenin Şifreleri eğitimi yakında yayınlanacak. İngilizcenin Şifreleri, İngilizce öğrenen veya öğrenmeye başlayacak herkes için gerekli bir eğitim. İngilizcenin Şifreleri ile İngilizce öğrenirken sık yapılan ve büyük zarar sebep olan hatalardan nasıl kaçınacağınızı öğrenecek ve Türkiye dereceli bir İngilizce hocasından birinci elden neye ne şekilde çalışmanız gerektiğini öğreneceksiniz.