Reading Rehberi Gönderileri

Yayın Tarihi

Merhaba, Ramazan bayramı döneminde oluşan yoğunluğun ardından Pazartesi günü itibariyle Reading Rehberi kitaplarının gönderimi başladı. Bayram dönemi ve öncesindeki sipariş sırasına göre gönderileri Yurtiçi Kargo’ya sevk ediyoruz.

Matbaadan kitapların tamamı elimize ulaşmadığı için bu hafta kitaplar gün gün küçük paketler halinde geldikçe biz de gün gün paketleyip okurlarımıza gönderiyoruz. Sanıyorum Perşembe akşamına kadar tüm gönderiler tamamlanmış olacak. En kötü ihtimalle de Cuma akşamına tüm gönderileri tamamlamış olmayı planlıyoruz. Kargo ve matbaadan kaynaklanan öngörülmeyen birkaç gecikme dışında süreç rutin şekilde devam ediyor.

Eğer Perşembe veya Cuma akşama kadar Yurtiçi Kargo’dan kargo takip sms gelmezse lütfen Destek sayfasından bizimle iletişime geçin. Şubeyle görüşüp size bilgi verelim.

 

Öğretmen Hikayeleri – Speaking Rehberi

Yayın Tarihi

Az önce Facebook üzerinden İngilizce Öğretmenleri grubunda bir fikirler ilgili görüş toplarken beklenmedik bir vakitte sayın meslektaşım Gül Hanım’ın aşağıdaki güzel yorumunu görmekten dolayı çok mutlu oldum açıkçası. Yaptığımız işlerin farklı yaş ve mesleklerde birçok insana ilerleme ve başarı getirmesi beni bir eğitimci olarak çok sevindiriyor.

Gül Hanımın Yorumu

Hüseyin Bey merhabalar sizi hevesle takip ediyorum hem kendim hem öğrencilerim için oldukça geliştirici teknikler öğrendim sizden eşim için speaking rehberini almiştım çok başarılı buldum hatta oturup önce bir güzel ben hazırlandım çok faydasını gördüm bahsettiğiniz seminere mutlaka katılmak isterim fakat size tavsiyem MEB’le bağlantı kurmanız maalum öğretmenler bir kere atanınca kendilerini geliştirmek hatta bunun için üstüne bir de para ve zaman harcamayı pek de tercih etmiyorlar genel olarak ama buradaki meslektaşlarım bankamatik öğretmeni olmayıp hem kendilerini hem öğrencilerini hem de meslektaşlarını geliştiriyorlar ki bununla gurur duyuyorum size de çalışmalarınızda başarılar diliyorum çoğalacağımız umudundayım

 

Kargo Sorunlarından Bir Örnek

Yayın Tarihi

Speaking Rehberi Pro paketi alan Salih Bey bize sipariş vereli birkaç gün geçmiş olmasına rağmen kargo ile ilgili bir bildirim almadığını söyledi. Takip kodu üzerinden incelediğimizde Yurtiçi Kargo sisteminden kitabın kargo hareketlerine ulaşamadık. Yani gönderinin nerede olduğu belli değildi.

Çözüm

İlk önce kargo şubemizle görüşüp bir hata kaydı açtık durumun takibi için. İkinci olarak da Salih Bey zaten bir gecikme yaşadığı için durumun çözülmesini beklemek yerine Salih Bey’e yeni bir gönderim yaptık. Kendisine eğer daha sonra bulunan paket gelirse onu bize iade etmesini söyledik. Böylece sorun çözülmüş oldu. Kayıp kitap bize geri geldi, Salih Bey de gecikme yaşamadan kitabına ulaştı.

Sizin yanınızdayız

Yayın Tarihi

Merhaba, Destek Ekibi serisinde öğrenci ve okurlarımızla iletişim ve yaklaşımımızı görebilmeniz adına öğrenci diyaloglarımızdan örnekler paylaşacağız.

Destek Talebi

Geçenlerde bir öğrencimizden şu mesaj gelmişti.

İngilizce bağlaçlarla kompleks cümle kursunda son dersim kaldı ve giremiyorum, üstelik bitmesine iki gün var, lütfen yardımcı olun :((( — Gamze

Çözüm

Öncelikle destek cevap süresi iki iş günü olduğu için Gamze Hanıma çözüm sürecinde yaşanan bir gecikme ve zaman kaybı durumunun üyelik süresi uzatılarak telafi edileceğini söyledik. Böyle olması bizce güzel olanı. Kendisine rahat olmasını, sorunu çözeceğimizi ve herhangi bir gecikmenin telafi edileceğini belirttik. Ve de sorunu çözdük.

 

 

 

Essay Rehberi, MCAT için faydalı olur mu?

Yayın Tarihi

Soru

Merhaba, ben gelecek planlarım arasında MCAT sınavına girmek var ve o sınavda writing sample var. Acaba bu essay kitabı writing sample’ı verebilmemde ve geliştirmem konusunda yardımcı olabilir mi?

Cevap

Cansu Hanım merhaba, kitap içinde yer alan konu anlatımları tüm writing sınavları için temel konuları içeriyor.  İngilizce bağlaçlar, essay kalıpları, paragraf yazma, fikir geliştirme, outline oluşturma gibi bölümler tüm writing görevleri için gereken temel beceriler. Kitapta yer alan 40’a yakın essay örneği de pek çok konuda kelime ve ifade dağarcığınızı geliştirip daha rahat ve akıcı yazmanıza yardımcı oluyor. Bu sebeple kitap MCAT müfredatı için yardımcı/destek kitap olarak size fayda sağlar.

İngilizcenin Şifreleri yakında yayında

Yayın Tarihi

Uzun süredir üzerinde çalıştığım İngilizcenin Şifreleri eğitimi yakında yayınlanacak. İngilizcenin Şifreleri, İngilizce öğrenen veya öğrenmeye başlayacak herkes için gerekli bir eğitim. İngilizcenin Şifreleri ile İngilizce öğrenirken sık yapılan ve büyük zarar sebep olan hatalardan nasıl kaçınacağınızı öğrenecek ve Türkiye dereceli bir İngilizce hocasından birinci elden neye ne şekilde çalışmanız gerektiğini öğreneceksiniz.