Listening Rehberi, İngilizce dinleme & anlama becerisini geliştirmek isteyen öğrenciler için temelden ileri seviyeye yüzlerce alıştırma sunuyor.

Listening Rehberi kitabında Neler Var?

Kitap modüler bir yapı ile ilerliyor. İlk önce İngilizce harfler, sesler ve sayılar ile ilgili bol bol dinleme alıştırması ile temelleri sağlam bir şekilde atıyoruz. Daha sonra onlarca cümle seviyesinde dinleme ve kelime tamamlama alıştırması ile cümleyi takip etme ve kelimeleri yakalayıp yazabilmek becerisini geliştiriyoruz. Bunu takiben paragraf seviyesinde dinleme alıştırmaları başlıyor. Bu kez bir uzun paragrafları dinlerken çok sayıda kelimeyi dinleyip yakalama ve yazabilme becerisini geliştiriyoruz. Bu altyapı çalışmalarının ardından eğitimden tarihe farklı konularda onlarca konu ile ilgili kolaydan zora dinleme parçaları ile ilgili dinleme çalışmaları gerçekleştiriyoruz.

İngilizce öğrenmek ve İngilizcenizi geliştirmek hem iş hayatınızda hem de kişisel hayatınızda kendinize yapabileceğiniz en büyük yatırımlardan biri. İyi bir İngilizce sizi öne geçirir ve yeni kapılar açar. Nitelikli bir İngilizce eğitimine ulaşabilmeniz için eğitimlerimiz ve kaynaklarımızla yanınızdayız.

Listening Rehberi Tanıtım Videosu

Listening Rehberi kitabı ile ilgili tüm detaylar, örnekler, kitabın işleyişi, mantığı ve püf noktalarını sizin için tek tek anlattım. Videoda değinmediğim ya da merak ettiğiniz bir konu olursa sorabilirsiniz.

Listening Rehberi — Sipariş

Listening Rehberi kitabı ile hem yıllardır bireysel eğitimlerimizde ve online eğitimlerimizde kazandığımız tecrübe ve birikimi paylaşmayı hem de İngilizce dinleme anlama becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için kendi başlarına, kendi ilerleme hızlarına göre çalışabilecekleri kapsamlı ve pratik bir kaynak geliştirmeyi hedefledik.

Listening Rehberi

Listening Rehberi kitabı ile İngilizce dinleme becerinizi geliştirecek temel yöntem ve bilgileri öğrenip yüzlerce alıştırma ile pratik yapın.

Listening Rehberi

459 ₺

 • Listening Rehberi kitabı
 • Hediyemiz: İngilizce Saati Plus üyeliği
 • Reading Analiz grubuna katılım hakkı
 • Paket içeriğindeki dijital kaynak ve videolara 1 yıl erişim
 • Ücretsiz Kargo

Güvenli Ödeme Altyapısı

Hüseyin Demirtaş Akademi üzerinde ödeme güvenliğini en üst düzeyde tutmak için Zara, Samsung, Çiçek Sepeti gibi önde gelen şirketlere ödeme altyapısı sağlayan İyzico ve yine aynı şekilde güçlü bir altyapıya sahip olan PayTR ile çalışıyoruz. Tüm kredi kartı ödemeleri cep telefonunuza gelen güvenlik koduyla doğrulanıyor. Ayrıca dilerseniz ödeme ekranında BKM Express, havale ya da EFT seçeneklerini de seçebilirsiniz.

Ödeme Seçenekleri

Ödemelerinizi havale, EFT, kredi kartı, BKM Express veya ön ödemeli kartlar vasıtasıyla gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme sayfasında kredi kartı bilgilerinizi girdiğinizde sistem otomatik olarak ödemenize ilişkin taksit seçeneklerini gösterir.

Kurumsal Fatura

Hüseyin Demirtaş Akademi siparişlerinin faturaları eFatura ya da eArşiv fatura olarak iletilmektedir. Eğer kurum ya da şirketiniz için yapacağınız bir satın alma için kurumsal faturaya ihtiyacınız varsa bireysel olarak siparişi tamamladıktan sonra Destek sayfası üzerinden ya da sipariş onay e-postasına cevap olarak fatura bilgilerinizi bize iletin. 3-5 iş günü içinde kurumsal faturanız sistemde kayıtlı e-posta adresinize iletilir.

Kargo Bilgileri

Siparişiniz, sipariş tarihini takip eden 2 iş günü içinde Aras Kargo veya Yurtiçi Kargo’ya teslim edilir. Türkiye içi tüm kargo gönderimleri ücretsizdir. Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra kargo takip numaranız ayrıca cep telefonunuza SMS olarak da gönderiyor. Türkiye dışındaki ülkelere gönderim için Yurtdışı Kargo sayfasını inceleyebilirsiniz. Kargo takibi ile ilgili sorularınızı Destek sayfası üzerinden yazabilirsiniz.

Hem Türkiye 🇹🇷 hem de Dünya 🌍 için İngilizce

Kitap ve eğitimlerimiz şu ana kadar Türkiyenin 81 ilinden okurlarımız ve öğrencilerimizle buluştu. İstanbul’dan Kars’a, Edirne’den Ağrı’ya kadar ülkemizin dört bir yanından okurlarımıza rehberlik etmenin mutluluğunu hissediyoruz.

Türkiye ile başlayan hikayemiz dünyaya açıldı. Hüseyin Demirtaş Akademi kitaplarımız ve video eğitim paketlerimiz şu ana kadar dünyanın dört bir yanına ulaştı.

 • İngiltere 🇬🇧
 • Kanada 🇨🇦
 • ABD 🇺🇸
 • Avustralya 🇦🇺
 • Malezya 🇲🇾
 • Hollanda 🇳🇱
 • İsveç 🇸🇪
 • Azerbaycan 🇦🇿
 • Bulgaristan 🇧🇬
 • Kazakistan 🇰🇿
 • Fransa 🇫🇷
 • Katar
 • İsveç 🇸🇪
 • KKTC
 • Özbekistan

Hem Türkiyedeki öğrencilerimize hem de dünyanın dört bir yanından özellikle de İngilizce konuşulan ülkelerden aramıza katılan ve başarı hikayeleri ile bizi gururlandıran öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Umarım bir gün kutuplara da ulaşırız 🙂

Avantajlı Kitap Setleri

Kitaplar

1949

 • Reading Rehberi
 • Listening Rehberi
 • Essay Rehberi
 • Speaking Rehberi
 • YDS Rehberi
 • Ücretsiz Kargo
 • Ekstra essay örnekleri, videoları ve yardımcı kaynaklar içeren Essay Rehberi online destek eğitimi
 • Ekstra örnekler, ses dosyaları, video ve transkriptler içeren Speaking Rehberi online destek eğitimi
 • Adım Adım İngilizce Makale Analizi video eğitimi
 • Bu paketteki video eğitimlere 1 yıl erişim

Kitaplar & Mini Eğitimler

2549

Listening Rehberi kitabı kimin için?

Listening Rehberi kitabı temel ve orta seviye İngilizce dinleme & anlama becerisini geliştirmek isteyen öğrenciler için hazırlandı. Kitaptan yararlanabilmek için en az orta seviyede İngilizce okuma anlama becerisine sahip olmanızı öneririz. Eğer Reading Rehberi kitabınız varsa, ilk önce Reading Rehberi kitabınızı bitirip daha sonra Listening Rehberi kitabına geçmenizi öneririz.

Listening Rehberi, TOEFL Listening, IELTS Listening, PTE Listening ve Proficiency Listening sınavları için çok yararlı bir destek kaynağıdır. Bu tür sınavlarda genelde uzun dinleme parçaları olur ve ileri seviye bir İngilizce dinleme becerisi beklenir. Ancak bir öğrencinin bu tür uzun ve ileri seviye dinleme alıştırmaları ile başa çıkabilmesi için önce temel ve orta seviyede sağlam bir İngilizce dinleme & anlama altyapısı oluşturması gerekir. İşte Listening Rehberi kitabının da amacı bu! Size sağlam bir İngilizce dinleme altyapısı kazandırarak TOEFL, IELTS, PTE, İngilizce hazırlık atlama gibi sınavların dinleme yani listening bölümlerine sağlıklı bir şekilde hazırlanmanızı sağlamak.

Listening Rehberi Modülleri

 • İngilizce harf alıştırmaları
 • İngilizce sayı alıştırmaları
 • İngilizce temel & orta seviye kelime alıştırmaları
 • İngilizce ileri seviye kelime alıştırmaları
 • İngilizce cümlelerde eksik kelime tamamlama alıştırmaları
 • İngilizce paragraf dinleme & tamamlama alıştırmaları
 • İngilizce diyalog & konuşma dinleme alıştırmaları

Sık Sorulan Sorular

Listening Rehberi ses dosyalarına nereden erişebilirim?

Listening Rehberi ses dosyalarına mp3 formatında buradan ulaşabilirsiniz. Açılan sayfadan ses dosyalarını tek tek ya da toplu olarak indirip bilgisayar, tablet ya da telefonunuzda dinleyebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Hangi kitaptan başlamak uygun olur? Kitaplara hangi sırayla çalışmalıyım?

Genel olarak yetişkinlerde İngilizce öğreniminde bizim takip ettiğimiz ve en çok faydasını gördüğümüz beceri sırası İngilizce okuma, dinleme, yazma ve konuşma. Bunun temel sebebi dil öğrenmede okuma ve dinleme gibi anlama temelli becerilerin, yazma ve konuşma gibi üretim becerilerinden önce gelmesi. Yani bir öğrenci okuma dinleme temelini geliştirmeden yazma ve konuşma alanında pek ilerleyemez.

Bundan dolayı öğrencilerimize eğer sırayla tüm becerilere çalışacaklarsa Reading Rehberi ile başlayıp, YDS Rehberi Listening Rehberi, Essay Rehberi ve Speaking Rehberi şeklinde devam etmeyi öneriyoruz. Ama sadece bir ya da iki beceriye çalışıyorsanız mesela diyelim reading beceriniz iyi ve siz writing çalışmak istiyorsunuz, bu durumda direk Essay Rehberi ile çalışmaya başlayabilirsiniz.

Ancak diyelim ki sizin okuma ve dinleme beceriniz iyi. O zaman direk Essay Rehberi ile başlayabilirsiniz. Ya da diyelim ki writing beceriniz de iyi sayılır o zaman Speaking Rehberi ile çalışabilirsiniz. Bizim hedefimiz öğrencilere 4 temel İngilizce becerisini kapsayan bütüncül bir sistem sunmak. Ancak bu sistem öğrenci seviyesi ve ihtiyaçlarına göre modüler olarak da kullanılabiliyor.

Aynı anda iki kitaptan çalışmak mantıklı mı?

Bu durum çalıştığınız kitaba ve seviyenize bağlı. Mesela diyelim ki Reading Rehberi ile çalışıyorsunuz ve temel okuma beceriniz iyi durumda. Böyle bir durumda Listening Rehberi ile çalışma programınızı renklendirebilirsiniz. Ancak okuma çok zayıfken mesela yazmaya yani writing becerisine geçmek sağlıklı değil. Bir başka örnek. Diyelim ki Essay Rehberi ile çalışıyorsunuz, basit cümleler ve paragraflar yazabiliyorsunuz. Bu tür bir durumda çalışma programınızı çeşitlendirmek için Speaking Rehberi ile ayrıca çalışabilirsiniz. Ama eğer basit cümleler yazamıyorsanız önce Essay Rehberi kitabını bitirip daha sonra Speaking Rehberi kitabına geçmek daha sağlıklı. Yani bu sorunun cevabı her öğrencinin kendi durumuna göre değişiyor.

Kitaplar ve kapsamlı video eğitim paketleri ne açıdan farklı?

Kitaplar adı üstünde format ve içerik olarak size bir kitap, referans kaynağı olarak yol gösterir. Kapsamlı İngilizce video eğitim paketleri ise gerçek hayatta bir kursta etkileşimli ders dinlemek gibi bir etki oluşturur. Genel olarak Hüseyin Demirtaş Akademi üzerinden sunulan kitap ve video eğitim paketlerini ister birbirini tamamlayıcı şekilde ister ayrı ayrı kullanabilirsiniz.

İade?

Hem sizin vaktinize hem de kendi vaktimize değer veriyor ve saygı duyuyoruz. Bu sebeple kayıt olacağınız ya da satın alacağınız eğitim veya kitaplarla ilgili doğru tercihler yapabilmeniz için detaylı açıklamaları, örnek videoları, öğrenci değerlendirmeleri ve sık sorulan soruların cevabını her bir eğitim veya kitabın tanıtım sayfasında paylaşıyoruz.

Mevzuat gereği şu anda dijital eğitim ve kitaplarda iade seçeneği bulunmuyor. O sebeple eğer herhangi bir eğitim veya kitapla ilgili açıklama, detay ve örnekler aklınızdaki sorulara cevap vermediyse satın alma işlemi öncesinde Destek sayfasından bize yazabilirsiniz. O anki iş yoğunluğuna bağlı olarak 1-3 iş günü içerisinde mesajınıza cevap vermeye ve sizi doğru yönlendirmeye çalışacağız. Bazen okurlarımız bizden bu kitap ya da bu eğitim size uygun değil cevabı alınca şaşırıyorlar ancak durum neyse onu paylaşıyoruz.

Kitap ve eğitimlerimizle tanışan öğrencilerden bize ilham ve enerji veren başarı hikayeleri duyuyoruz. Umarım sizinle de böylesi güzel anılarımız olur.

Sorunuz mu var?

Kendiniz için en iyi kaynağı seçebilmeniz için sık sorulan soruların cevaplarını, kitap ve eğitim içeriklerini ve örneklerini Hüseyin Demirtaş Akademi tanıtım sayfalarında paylaşıyoruz. Ancak eğer aradığınız sorunun cevabını bu sayfada bulamadıysanız aşağıdaki Destek formu üzerinden sorunuzu bize iletebilirsiniz. Hüseyin Demirtaş Akademi kitap ve eğitimleri ile ilgili okurlarımız ve öğrencilerimizden gelen sorulara 1-3 iş günü içerisinde cevap veriyoruz.


Etiket: listening kitabı, ingilizce listening kitabı, ingilizce dinleme kitabı