Kitaplarım şu ana kadar binlerce öğrenciye daha iyi İngilizce okumayı, yazmayı, dinlemeyi ve daha iyi İngilizce konuşmayı öğretti. Bir kitap hazırlarken benim için en temel nokta mesleki ve akademik tecrübelerimi birleştirip öğrencilerin ihtiyaçlarına pratik çözümler sunmak.

İşte bu yüzden bu kitaplar, öğrencilere çoğu zaman bulamadıkları başarı ve güveni veriyor.

İngilizce öğrenmek ve İngilizcenizi geliştirmek hem iş hayatınızda hem de kişisel hayatınızda kendinize yapabileceğiniz en büyük yatırımlardan biri. İyi bir İngilizce sizi öne geçirir ve yeni kapılar açar. Nitelikli bir İngilizce eğitimine ulaşabilmeniz için eğitimlerimiz ve kaynaklarımızla yanınızdayız.

Hem Türkiye 🇹🇷 hem de Dünya 🌍 için İngilizce

Kitap ve eğitimlerimiz şu ana kadar Türkiyenin 81 ilinden okurlarımız ve öğrencilerimizle buluştu. İstanbul’dan Kars’a, Edirne’den Ağrı’ya kadar ülkemizin dört bir yanından okurlarımıza rehberlik etmenin mutluluğunu hissediyoruz.

Türkiye ile başlayan hikayemiz dünyaya açıldı. Hüseyin Demirtaş Akademi kitaplarımız ve video eğitim paketlerimiz şu ana kadar dünyanın dört bir yanına ulaştı.

 • İngiltere 🇬🇧
 • Kanada 🇨🇦
 • ABD 🇺🇸
 • Avustralya 🇦🇺
 • Malezya 🇲🇾
 • Hollanda 🇳🇱
 • İsveç 🇸🇪
 • Azerbaycan 🇦🇿
 • Bulgaristan 🇧🇬
 • Kazakistan 🇰🇿
 • Fransa 🇫🇷
 • Katar
 • İsveç 🇸🇪
 • KKTC
 • Özbekistan

Hem Türkiyedeki öğrencilerimize hem de dünyanın dört bir yanından özellikle de İngilizce konuşulan ülkelerden aramıza katılan ve başarı hikayeleri ile bizi gururlandıran öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Umarım bir gün kutuplara da ulaşırız 🙂

Avantajlı Kitap Setleri

Kitaplar

1949

 • Reading Rehberi
 • Listening Rehberi
 • Essay Rehberi
 • Speaking Rehberi
 • YDS Rehberi
 • Ücretsiz Kargo
 • Ekstra essay örnekleri, videoları ve yardımcı kaynaklar içeren Essay Rehberi online destek eğitimi
 • Ekstra örnekler, ses dosyaları, video ve transkriptler içeren Speaking Rehberi online destek eğitimi
 • Adım Adım İngilizce Makale Analizi video eğitimi
 • Bu paketteki video eğitimlere 1 yıl erişim

Kitaplar & Mini Eğitimler

2549

Güvenli Ödeme Altyapısı

Hüseyin Demirtaş Akademi üzerinde ödeme güvenliğini en üst düzeyde tutmak için Zara, Samsung, Çiçek Sepeti gibi önde gelen şirketlere ödeme altyapısı sağlayan İyzico ve yine aynı şekilde güçlü bir altyapıya sahip olan PayTR ile çalışıyoruz. Tüm kredi kartı ödemeleri cep telefonunuza gelen güvenlik koduyla doğrulanıyor. Ayrıca dilerseniz ödeme ekranında BKM Express, havale ya da EFT seçeneklerini de seçebilirsiniz.

Ödeme Seçenekleri

Ödemelerinizi havale, EFT, kredi kartı, BKM Express veya ön ödemeli kartlar vasıtasıyla gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme sayfasında kredi kartı bilgilerinizi girdiğinizde sistem otomatik olarak ödemenize ilişkin taksit seçeneklerini gösterir.

Kurumsal Fatura

Hüseyin Demirtaş Akademi siparişlerinin faturaları eFatura ya da eArşiv fatura olarak iletilmektedir. Eğer kurum ya da şirketiniz için yapacağınız bir satın alma için kurumsal faturaya ihtiyacınız varsa bireysel olarak siparişi tamamladıktan sonra Destek sayfası üzerinden ya da sipariş onay e-postasına cevap olarak fatura bilgilerinizi bize iletin. 3-5 iş günü içinde kurumsal faturanız sistemde kayıtlı e-posta adresinize iletilir.

Kargo Bilgileri

Siparişiniz, sipariş tarihini takip eden 2 iş günü içinde Aras Kargo veya Yurtiçi Kargo’ya teslim edilir. Türkiye içi tüm kargo gönderimleri ücretsizdir. Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra kargo takip numaranız ayrıca cep telefonunuza SMS olarak da gönderiyor. Türkiye dışındaki ülkelere gönderim için Yurtdışı Kargo sayfasını inceleyebilirsiniz. Kargo takibi ile ilgili sorularınızı Destek sayfası üzerinden yazabilirsiniz.

Reading Rehberi

Reading Rehberi, farklı, yenlikçi ve pratik bir İngilizce okuduğunu anlama kitabı. Reading Rehberi, kelime ve cümle seviyesinden başlayıp paragraf ve kompleks İngilizce metinlere kadar ilerleyen kapsamlı bir içeriğe sahip. Tüm cümle ve örnek metinlerin Türkçe çevirilerini de içerdiği için bireysel çalışma ve İngilizce okuyup anladığınızı teyit etmek için ideal bir kaynak.

Reading Rehberi, İngilizce gramer cümle örnekleri, İngilizce özlü söz örnekleri, İngilizce temel paragraf örnekleri, İngilizce kompleks paragraf örnekleri, İngilizce ileri seviye metin örnekleri ve İngilizce haber örnekleri ünitelerinden oluşuyor.

Essay Rehberi

Essay Rehberi, İngilizce paragraf ve kompozisyon yazmayı adım adım, onlarca gerçek örnek üzerinden pratik bir şekilde anlatan bir kitap. Özellikle Proficiency, TOEFL, IELTS gibi sınavlara hazırlanan ya da iş hayatında daha iyi İngilizce yazılar yazmak isteyen öğrencilerin tercih ettiği bir kitap.

Essay Rehberi ile ilgili detaylı bilgiyi, örnekleri, resimleri ve öğrenci yorumlarını Essay Rehberi tanıtım sayfasında bulabilirsiniz.

“Merhabalar. 4 senedir odtü’nün hazirlik sınavında takılıp bölümüme başlayamamıştım. 2 seneden sonra okulum bana eylülden eylüle sinav şansi tanidi ben de ielts e hazirlanmak zorunda kaldim. İngilizcem gerçekten vasatti ingilizceyi hiç sevmediğim için. Kitabinizi öğrenince hemen aldim internetten yolladiginiz kaynaklarda o kadar iyi oldu ki ieltsten 6 alarak gecebildim bu mayis ayinda. Emekleriniz icin gercekten cok tesekkurederim. Beni o kadar mutlu ettiniz ki sinavi gecince konvoy yaptim okulun içinde. Teşekkurler tekrar emekleriniz için. Saygilar” — Ayberk

Speaking Rehberi

Speaking Rehberi okurlara İngilizce konuşmanın mantığını ve etkili İngilizce konuşabilmek için gerekli pratik ve teorik altyapıyı yüzlerce örnek ve çeviri ile sunan en kapsamlı İngilizce konuşma kaynaklarından birisi. Speaking Rehberi modüler yapısı ile İngilizce konuşma sınavlarına, mülakatlara ya da TOEFL, IELTS gibi sınavlara hazırlanan öğrenciler için ideal bir kitap.

Speaking Rehberi ile ilgili detaylı bilgiyi, örnekleri, resimleri ve öğrenci yorumlarını Speaking Rehberi tanıtım sayfasında bulabilirsiniz.

“Hüseyin bey sizin yayınladığınız speaking rehberi varken başka bir rehbere gerek olmaz. Ellerinize gücünüze sağlık.” — Ender

Listening Rehberi

Listening Rehberi kitabı İngilizce dinleme becerinizi temelden başlatıp modüler bir şekilde adım adım geliştirecek bir kitap. İlk önce İngilizce dinleme becerinizi geliştirmek için bilmeniz gereken temel teorik ve pratik konuları işliyoruz. Sonrasında ise sırayla İngilizce harfler, sayılar, çok sık kullanılan kelimeler, ileri seviye İngilizce akademik kelimeler ile ilgili dinleme alıştırmalarını tamamlıyoruz. Daha sonra cümle seviyesine geçip özenle seçilmiş İngilizce özlü sözlerle dinleme pratiği yapıyoruz. Bunu takiben İngilizce parçalar ve diyaloglara geçiş yapıp onlarca farklı konuda dinleme anlama becerimizi ve kelime dağarcığımızı geliştiriyoruz.

YDS Rehberi

YDS Rehberi kitabı YDS sınavına hazırlanan öğrenciler için YDS konu anlatımı, YDS çalışma stratejileri ve YDS deneme sınavları içeriyor. YDS Rehberi ile hem YDS için etkili çalışma yöntemlerini öğrenin hem de güncel YDS deneme sınavları ile seviyenizi ölçüp eksiklerinizi giderin. YDS Rehberi ile ayrıca İngilizce kelime, gramer ve okuma becerinizi detaylı bir şekilde ölçebilirsiniz.  YDS Rehberi kitabı ister YDS için isterseniz de diğer kitaplarımızı tamamlayıcı bir test ve değerlendirme kaynağı olarak kullanılabilir.

İngilizce Video Eğitim Paketlerini Gördünüz mü?

Hüseyin Demirtaş Akademi İngilizce video eğitim paketleri ile özel ders kalitesinde detaylı İngilizce eğitimleri 7/24 yanınızda. İster YDS, TOEFL, IELTS veya Proficiency için isterseniz de ileri seviye İngilizce okuma, konuşma, çeviri becerileri için kapsamlı eğitim programları ile hedeflerinize (elbette disiplinli çalışarak, çalışmadan ne olmuş ki!) ulaşın.

Sık Sorulan Sorular

Hangi kitaptan başlamak uygun olur? Kitaplara hangi sırayla çalışmalıyım?

Genel olarak yetişkinlerde İngilizce öğreniminde bizim takip ettiğimiz ve en çok faydasını gördüğümüz beceri sırası İngilizce okuma, dinleme, yazma ve konuşma. Bunun temel sebebi dil öğrenmede okuma ve dinleme gibi anlama temelli becerilerin, yazma ve konuşma gibi üretim becerilerinden önce gelmesi. Yani bir öğrenci okuma dinleme temelini geliştirmeden yazma ve konuşma alanında pek ilerleyemez.

Bundan dolayı öğrencilerimize eğer sırayla tüm becerilere çalışacaklarsa Reading Rehberi ile başlayıp, YDS Rehberi Listening Rehberi, Essay Rehberi ve Speaking Rehberi şeklinde devam etmeyi öneriyoruz. Ama sadece bir ya da iki beceriye çalışıyorsanız mesela diyelim reading beceriniz iyi ve siz writing çalışmak istiyorsunuz, bu durumda direk Essay Rehberi ile çalışmaya başlayabilirsiniz.

Ancak diyelim ki sizin okuma ve dinleme beceriniz iyi. O zaman direk Essay Rehberi ile başlayabilirsiniz. Ya da diyelim ki writing beceriniz de iyi sayılır o zaman Speaking Rehberi ile çalışabilirsiniz. Bizim hedefimiz öğrencilere 4 temel İngilizce becerisini kapsayan bütüncül bir sistem sunmak. Ancak bu sistem öğrenci seviyesi ve ihtiyaçlarına göre modüler olarak da kullanılabiliyor.

Aynı anda iki kitaptan çalışmak mantıklı mı?

Bu durum çalıştığınız kitaba ve seviyenize bağlı. Mesela diyelim ki Reading Rehberi ile çalışıyorsunuz ve temel okuma beceriniz iyi durumda. Böyle bir durumda Listening Rehberi ile çalışma programınızı renklendirebilirsiniz. Ancak okuma çok zayıfken mesela yazmaya yani writing becerisine geçmek sağlıklı değil. Bir başka örnek. Diyelim ki Essay Rehberi ile çalışıyorsunuz, basit cümleler ve paragraflar yazabiliyorsunuz. Bu tür bir durumda çalışma programınızı çeşitlendirmek için Speaking Rehberi ile ayrıca çalışabilirsiniz. Ama eğer basit cümleler yazamıyorsanız önce Essay Rehberi kitabını bitirip daha sonra Speaking Rehberi kitabına geçmek daha sağlıklı. Yani bu sorunun cevabı her öğrencinin kendi durumuna göre değişiyor.

Kitaplar ve kapsamlı video eğitim paketleri ne açıdan farklı?

Kitaplar adı üstünde format ve içerik olarak size bir kitap, referans kaynağı olarak yol gösterir. Kapsamlı İngilizce video eğitim paketleri ise gerçek hayatta bir kursta etkileşimli ders dinlemek gibi bir etki oluşturur. Genel olarak Hüseyin Demirtaş Akademi üzerinden sunulan kitap ve video eğitim paketlerini ister birbirini tamamlayıcı şekilde ister ayrı ayrı kullanabilirsiniz.

İade?

Hem sizin vaktinize hem de kendi vaktimize değer veriyor ve saygı duyuyoruz. Bu sebeple kayıt olacağınız ya da satın alacağınız eğitim veya kitaplarla ilgili doğru tercihler yapabilmeniz için detaylı açıklamaları, örnek videoları, öğrenci değerlendirmeleri ve sık sorulan soruların cevabını her bir eğitim veya kitabın tanıtım sayfasında paylaşıyoruz.

Mevzuat gereği şu anda dijital eğitim ve kitaplarda iade seçeneği bulunmuyor. O sebeple eğer herhangi bir eğitim veya kitapla ilgili açıklama, detay ve örnekler aklınızdaki sorulara cevap vermediyse satın alma işlemi öncesinde Destek sayfasından bize yazabilirsiniz. O anki iş yoğunluğuna bağlı olarak 1-3 iş günü içerisinde mesajınıza cevap vermeye ve sizi doğru yönlendirmeye çalışacağız. Bazen okurlarımız bizden bu kitap ya da bu eğitim size uygun değil cevabı alınca şaşırıyorlar ancak durum neyse onu paylaşıyoruz.

Kitap ve eğitimlerimizle tanışan öğrencilerden bize ilham ve enerji veren başarı hikayeleri duyuyoruz. Umarım sizinle de böylesi güzel anılarımız olur.

Sorunuz mu var?

Kendiniz için en iyi kaynağı seçebilmeniz için sık sorulan soruların cevaplarını, kitap ve eğitim içeriklerini ve örneklerini Hüseyin Demirtaş Akademi tanıtım sayfalarında paylaşıyoruz. Ancak eğer aradığınız sorunun cevabını bu sayfada bulamadıysanız aşağıdaki Destek formu üzerinden sorunuzu bize iletebilirsiniz. Hüseyin Demirtaş Akademi kitap ve eğitimleri ile ilgili okurlarımız ve öğrencilerimizden gelen sorulara 1-3 iş günü içerisinde cevap veriyoruz.