Essay Rehberi

Essay Rehberi, essay yazmayı öğretmek amacıyla hazırlanmış Türkiyenin ilk ve tek Türkçe anlatımlı kitabı olarak Türkiyenin dört bir yanından yüzlerce öğrenciye ek olarak Azerbaycan’a bile ulaştı. Essay Rehberi’nde Türk okuyucuların anlayabileceği şekilde A’dan Z’ye essay yazma anlatılıyor.

essay-rehberiEssay Rehberi ile essay nasıl yazılır, thesis nedir, essay türleri nelerdir, essayde nasıl fikir geliştirilir gibi kilit sorulara yanıt vermenin yanı sıra farklı seviye ve türlerde pek çok essay örneğine yer veriyorum. Bu essay örneklerinin hepsinin Türkçe çevirisi de kitapta yer alıyor. Böylece okuma anlama konusunda sıkıntı yaşayan okuyucular için ciddi bir kolaylık sağlanıyor.

Kitapta ayrıca düzeltilmiş pek çok öğrenci essayi örneği yer alıyor. Bu düzeltilmiş örnekler üzerinden sık yapılan hataları ve bu hataların nasıl düzeltildiğini göreceksiniz.

Ayrıca Essay Rehberi ile essay yazmak için kullanabileceğiniz kilit ifade ve kalıpları öğrenecek, sınavlarda sık sık sorulan essay konularını pratik yapıp writinginizi geliştirme fırsatı bulacaksınız.

Okuyucuların Essay Rehberi Yorumları

Essay Rehberi okurlarının Facebook, Instagram ve e-posta gibi kanallardan gönderdikleri yorumlar ve değerlendirmeler.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Essay Rehberi — Sipariş

Essay Rehberi kitabına tam 3000 liralık içerik koydum. Onlarca örnek essay, her bir essay için profesyonel çeviri, kolay anlaşılır özel ders kalitesinde konu anlatımlarıyla Essay Rehberi şu an writing alanında Türkiye’nin dört bir yanında övgüyle kullanılan bir kitap. Ayrıca Essay Rehberi okurlarım için Hüseyin Demirtaş ile YouTube kanalında kitabın kendi değerinin kat be kat üstünde essay yazma üzerine ücretsiz video dersleri yayınladım.

Şu anda Essay Rehberi kargo dahil sadece 65 TL.

Essay Rehberi Satın Al

 

Özel Bir Kampanya

Essay Rehberi ve Speaking Rehberi kitaplarını birlikte alan okuyucularıma, 97 TL değerindeki 2 saatlik İngilizce Bağlaçlar özel video eğitimini hediye ediyorum. Bu eğitimde İngilizce konuşma ve yazma için hayati öneme sahip bağlaçları (conjunctions) tek tek örneklerle işleyip, farklı seviyelerde öğrencilerin yazmış olduğu cümleleri düzelterek size nasıl daha doğru ve kaliteli İngilizce cümleler kurabileceğinizi gösteriyorum

Essay Rehberi ile Writing Korkusunu Yenenler

1 — Enes

Merhaba Hüseyin Hocam , öncelikle tesdüfen internetde gezinirken siteniz karşıma çıktıktan sonra sağ alt köşede writing kitabınızın ilanı belirivermesi ile sipariş etmem bir oldu . 2 günde kitap evime ulaştı ve sınavıma 3 hafta kala kitabın içeriğinden hata düzeltmeleri ,toelf sınav örneklerine kadar pekiştire pekiştire bitirdim . arka sayfadaki writing başlıkları ile teker teker essay yazıp , benim 3 buçuk yılımı geçiren profiency sınavımdan geçtim . Sizin hem ilginiz , hem de kitabınızdan fayda sağladığım için teşekkür ederim . Umarım , severek çalıştığım kitabınızın ingilizceyi öğrenmek insanlar tarafından daha çok ilgiyle karşılaşması dileği ile 🙂

2 — Hatice

Kitap benim gibi eğitimini geç tamamlayan ya da tamamlamak isteyen öğrenciler için çok faydalı. Bir essay yada  paragraf yazarken nelere dikkat edeceğimizi kısa ve öz bir şekilde anlatmışsınız. Verilen örnek paragraflar da hem İngilizce hem Türkçe olması da biz öğrenciler için büyük kolaylık sağlamış. Benim gibi hem çocuk büyütüp ,hem okuyan 41 yasında bir anne için oturup sayfalarca kaynak karıştırmak takdir edersiniz ki zor oluyor ayrıca çocukların ihtiyaçlarından özel ders alma şansımız da çoğu zaman olmuyor maalesef. Bu açıdan bu alan da eğitim alan herkesin bu kaynaktan çok yararlanacağına inanıyorum. Emeğinize ve ellerinize sağlık. — Hatice Kutbay

3 — Dila

Selamlar Hüseyin Hocam, Kitabım bir gün içinde geldi çok teşekkür ederim. Gerçekten büyük emek harcanmış ve yalın bir çalışma olmuş. Emeğinize sağlık. Herşey gönlünüzce olsun. Dilerim 7 alırım ve sonucumu da sizinle paylaşırım 🙂

4 — Alperen

Hocam merhaba bundan bir kaç ay önce TOEFL sınavına hazırlık amacıyla essay rehberi kitabınızı aldım. Öncesinde, halihazırda bir kursa da gidiyor olmama rağmen essaylarım konu bütünlüğünden yoksun, anlam karmaşası içeren essaylerdi. Kitabınızla hazırlandıktan ve ingilizce öğretmeni yakın bir arkadaşıma essaylerimi kontrol ettirerek çalıştıktan sonra, sınavdaki klavye problemine rağmen writing bölümünden 20 puan aldım. Öncelikle emekleriniz için teşekkür ediyorum. Speaking rehberinizi sabırsızlıkla bekliyorum zira yakın zamanda tekrar TOEFL’a girmeyi düşünüyorum. Yine diğer bölümlerle ilgili çalışmalarınızı dört gözle bekliyorum. İyi günler dilerim.

5 — Mustafa

Çoğu hazırlık öğrencisi gibi Essay yazmak benim içinde büyük bir sorundu. Defalarca pratik yaptığım halde etkili bir essay yazamıyordum. Aynı okulda okuduğum arkadaşımın tavsiyesi ile kitabınızı sipariş verdim ve bir hafta  içinde writingimde ciddi anlamda değişimler oldu.

Başta Hüseyin Hoca olmak üzere kitabı hazırlamada emeği geçen herkese teşekkür ederim.

6 — Gamze

“Yardımcı doçentlik ingilizce sınavına hazırlık için aldığın Essay Rehberinden çok memnun kaldım ve sınavda başarılı oldum. Böylesi bir açığı doldurmak için son derece önemli bir kaynak. Mutlaka içerik arttırılarak hitap kitlesi daha da geliştirilmeli.”

7 — Ayberk

“Merhabalar. 4 senedir odtü’nün hazirlik sınavında takılıp bölümüme başlayamamıştım. 2 seneden sonra okulum bana eylülden eylüle sinav şansi tanidi ben de ielts e hazirlanmak zorunda kaldim. İngilizcem gerçekten vasatti ingilizceyi hiç sevmediğim için. Kitabinizi öğrenince hemen aldim internetten yolladiginiz kaynaklarda o kadar iyi oldu ki ieltsten 6 alarak gecebildim bu mayis ayinda. Emekleriniz icin gercekten cok tesekkurederim. Beni o kadar mutlu ettiniz ki sinavi gecince konvoy yaptim okulun içinde. Teşekkurler tekrar emekleriniz için. Saygilar”

8 — Yüsra

“Sayın hocam, bir sene hazırlık sınıfı okuyup 60 geçme notu iken 59.5 ile kalıp, tekrar muafiyet sınavına girmek zorunda kalmıştım. bu süreçte en büyük sıkıntım essay yazmaktı. yazamıyordum, olmuyordu.. kitabınızla karşılaştım ve youtube videolarınızı da izledikten hemen sonra sipariş verdim.. youtube videolarınız bana çok yardımcı oldu ekstra kitapta gelince sık sık örneklerinizi çözerek terör gibi zor bir konu hakkında bile essay yazabilecek hale geldim.. emeğinize sağlık her şey için çok teşekkür ediyorum..selametle..😊”

9 — Sibel

“Merhaba hocam öncelikle teşekkür ederim sizin sayenizde iki senedir öğrenemediğim essay yazmayı öğrendim. İlk yılımda a2 ye kadar görebildim çünkü temelim yoktu sonrasında kursa gittim essay yazmayı öğrenmem lazım diye direttim ama iki hafta icinde sadece konularını öğrenebildim. Bu sene okulda b1 repeat oldum birdaha kalınca tüm umutlarım suya düşmüştü kendimi çok kötü hissediyordum yazında sadece sizin yds için önerdiğiniz kelimeleri bide sadece iki essay videonuzdan essay yazmaya başladım ve çok yararlı oldu benim için mantığını öğrendim sizin gibi yazmaya çalıştım kolay düşünmeyi öğrendim zor düşündüğüm için yazamadığımı anladım ve essayden 20 puan alıp test bölümündende çok yüksek olmasa da 41 alarak bölümüme geçtim. Başarılarınızın devamını diliyorum kitaplarınız çok güzel. Çok fazla teşekkür ederim çok sağ olun herkese sizi öneriyorum💜”

Essay Rehberi Detaylı Tanıtım

Ödeme Güvenliği

Hüseyin Demirtaş Akademi üzerindeki ödemelerinizde kredi kartı, havale, EFT ya da BKM Express kullanabilirsiniz.

Kredi kartı ödeme altyapısı Sahibinden.com, ÇiçekSepeti, Zara ve Decathlon gibi markalara ödeme sistemi altyapısı sunan İyzico tarafından sağlanmaktadır. Tüm kredi kartı işlemleri 3D Secure desteği ile telefonunuza gelen SMS onay koduyla tamamlanır. Yani güvenliğiniz en üst düzeyde tutulur.

Sorularınız olursa ister sitenin İletişim bölümünden isterseniz Facebook sayfası üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Essay Rehberi — Satın Al

Essay Rehberi kitabı, Ekstra Örnek Essayler PDF kitapçığı ve ücretsiz kargo ile sadece 65 TL.

Essay Rehberi Satın Al

 

Essay Rehberi kimin için?

Essay Rehberi TOEFL, IELTS ya da Proficiency yani üniversitelerin İngilizce yeterlilik sınavlarına hazırlanan öğrenciler için idealdir. Essay Rehberi içinde yer alan essay dersleri her bir sınav türüyle ilgili kilit noktaları açıklar, essay örnekleri, çevirileri ve kalıpları sunar.

Essay Rehberi ayrıca İngilizce yazı yazma becerisini geliştirmek amacıyla kendi başına çalışan okuyucular için ideal bir kaynaktır. Kitapta yer alan detaylı anlatımlar, örnek paragraflar, essayler ve bunların çevirileri üzerinden istediğiniz hızda çalışabilirsiniz.

Kısaca:

 • Essay Rehberi TOEFL için uygundur
 • Essay Rehberi IELTS için uygundur
 • Essay Rehberi Proficiency için uygundur

Essay Rehberi kitabından faydalanmak için hangi seviyede olmak gerekli?

Essay Rehberi kitabında yer alan konu anlatımları Türkçe olduğu için konu anlatımlarını İngilizceniz hangi seviyede olursa olsun takip edebilirsiniz. Kitapta yer alan essay örnekleri, İngilizce paragraf ve cümle örneklerinin ise her birisinin çevirisi yanında yer aldığı için bu bölümleri de rahatlıkla takip edebilirsiniz. Yani hangi seviyede olursanız olun Essay Rehberi kitabını anlayabilirsiniz. Ancak yazı becerinize maksimum verim sağlaması için en az pre-intermediate seviyede olmanızı yani basit günlük metinleri okuyup anlayacak seviyede olmanızı öneririz.

Essay Rehberi İçeriği

 • İngilizce paragraf yazma
 • Essay yazımı için bağlaçlar
 • Essay nasıl yazılır?
 • Thesis yazma
 • Essay türleri
 • Essay yazarken nasıl fikir geliştirilir?
 • Essay kalıpları, örnekleri ve çevirileri
 • İngilizce bağlaçlar, örnek cümleler ve çevirileri
 • İngilizce paragraf örnekleri ve çevirileri (21 tane)
 • Sık yapılan yanlışlar ve çözüm önerilerini içeren essay örnekleri (25 tane)
 • Proficiency essay örnekleri ve çevirileri (31 tane)
 • IELTS essay örnekleri ve çevirileri (10 tane)
 • TOEFL essay örnekleri ve çevirileri (5 tane)
 • Türlerine göre onlarca önemli essay kalıbı ve Türkçeleri
 • Pointleri/argümanları verilmiş essay konuları (14 tane)

Essay Rehberi örnek bölümler

Essay Rehberi içeriğini yakından inceleyebilmeniz için kitap içeriğinden çeşitli bölümleri aşağıda sizinle paylaşıyoruz.

Örnek Resimler

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Essay Rehberi — Satın Al

Sık sorulan sorular

Bu bölümde Essay Rehberi ile ilgili sık sorulan soruları cevaplıyorum. Ayrıca cevabını bulamadığınız soruları Facebook sayfam üzerinden veya İletişim sayfasından sorabilirsiniz.

Kargo Süresi

Sipariş edilen kitaplar 1-2 iş günü içinde Yurtiçi Kargo ile gönderilir. Daha acil durumlar ya da özel ihtiyaçlarınız için İletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz. Cuma günü verilen siparişler Cumartesi veya Pazartesi kargoya verilir.

Kargo takibini nasıl yapabilirim?

Kitabınızın kargoya verildiği gün içerisinde size Siparişiniz Tamamlandı başlıklı bir e-posta gelecek. Kargo takip numaranız bu e-postada yer alıyor. Ayrıca size gelen e-postadaki Takip et linkine tıklayarak kitabınızın kargo hareketlerini takip edebilirsiniz.

Evde yoksam ya da teslim edilmediyse ne yapmalıyım?

Kargo takip kodunuz ile birlikte en yakın Yurtiçi kargo şubesine gidip kitabınızı teslim alabilirsiniz.

Kitabı ofisinizden alabilir miyim?

Essay Rehberi kitabını randevu alarak İstanbul Maslak’taki ofisimizden de alabilirsiniz.

Essay Rehberi TOEFL için uygun mu?

Essay Rehberi, TOEFL için uygun bir kitap. İçinde özel olarak TOEFL ünitesi ve TOEFL writinge hazır olmanızı sağlayacak tüm konu anlatımları, örnekler, kalıplar ve ipuçları yer alıyor.

Essay Rehberi IELTS için uygun mu?

Essay Rehberi, IELTS için uygun bir kitap. İçinde özel olarak IELTS ünitesi ve IELTS writinge hazır olmanızı sağlayacak tüm konu anlatımları, örnekler, kalıplar ve ipuçları yer alıyor.

Essay Rehberi PTE için uygun mu?

Essay Rehberi, PTE için uygun bir kitap. İçinde PTE  writinge hazır olmanızı sağlayacak tüm konu anlatımları, örnekler, kalıplar ve ipuçları yer alıyor.

Essay Rehberi üniversitemin İngilizce yeterlilik (Proficiency) sınavı için uygun mu?

Essay Rehberi, İngilizce yeterlilik sınavları için ideal bir kitap. Boğaziçinden Bilgi’ye pek çok okuldan öğrenciye fayda sağlamış bir kitap. İçindetüm essay türleri, örnekleri, çevirileri, konu anlatımları, kilit ifade ve teknikler yer alıyor

Essay Rehberi MCAT için faydalı olur mu?

Evet, faydalı olur. Bu konudaki bir soruyu ve detaylı cevabımızı buradan okuyabilirsiniz.

Teknik Bilgiler

 • Sayfa sayısı: 290

Öğrenci Yorumları

Hepsini yazmaya yer kalmadı. Biraz da sayfanın sonuna ekleyeyim dedim 🙂

Benhur

“Essay rehberini alalı birkaç gün oldu arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldım kısa zaman olmasına rağmen bana katkıları çok güzel bu kitap writing yazmak için çok yardımcı. Teşekkürler.”
Nurdan
“Ben bu rehberi bir doktor arkadaşım için sipariş ettim.Kendisi kitabı incelemiş ve gerçekten çok beğenip etkilenmiş.İnternetten aldığı makale yazım örneklerinizi de beğendiğini ekleyebilirim yorumuma.Emeğinize ellerinize sağlık”
Mustafa
“Yapılan çalışmalar tek kelime ile süper.Herkesin rahatlıkla anlayabileceği düzeyde.Çok başarılı bir çalışma ürünü olmuş, başarılarınızın devamını dilerim. Selamlar. “