Reading Rehberi, İngilizce okuma anlama becerinizi temel seviyeden ileri seviyeye taşımak için yüzlerce cümle ve onlarca farklı tür İngilizce karşılaştırmalı paragraf çevirisi içeren kapsamlı ve yenilikçi bir reading kitabı.

İngilizce okuma anlama becerisi hem akademik dünyada hem iş hayatında en temel İngilizce becerisi çünkü bilgi akışı ve iletişimin büyük bir kısmı yazılı metinler üzerinden gerçekleşiyor. Dahası İngilizce okuduğunu anlama becerisi, İngilizce dinleme, yazma ve konuşma becerilerinin de temelini oluşturuyor. Sağlam bir reading becerisi olmadan iyi İngilizce konuşmak ve yazmaktan bahsetmek pek de mümkün değil.

Okurlarımızdan Yorumlar

Aygün

Hüseyin hocam, bir öğrenciniz olarak Avusturalya’dan merhabalar. Sizden, yeni çıkan Listening Rehberi hariç diğer 3 kitabınızı satın almıştım. Burada dil okulu ile birlikte Reading Rehberinizden de oldukça faydalanmaya başladım. Gerçekten harika kaynak diyebilirim. Burada benim gibi IELTS/PTE gibi sınavlardan 6 ve üzeri puan almak isteyenler için bulunmaz “ana dilde” açıklayıcı ve kesinlikle çok hızlı kavrayıcı kaynaklar! Soranlar oldukça tavsiye ediyorum 🙂

Ahmet Faruk

Hocam emeğinize gönlünüze sağlık öncelikle bitirdim.Gayet güzel bir kitap bilmediğimiz kelimeleri pekiştirmesi konu tekrarı yaparken paragraf anlama ve çeviri yeteneğimizi de geliştiriyor tabi zamanla kazanılıyor bu beceriler bildiğiniz üzere en güzel kısmını söylüyorum özellikle son kısımlardaki özlü sözler o kadar güzel ki vazgeçme sürekli dene başarı azimle kazanılır sözünü beyinlere ilmek ilmek işliyor sizi çalışmaya yönlendiriyor bence en güzel kısmı da burası ruhu olan bir kitap olmuş, salt ve boş İngilizce bilgisi yerine yani donanım yok sadece içeride sağlam bir yazılım olmuş, elinize sağlık diyorum.Başarılarınızın devamını diliyorum.Kardeşimde tüm kitaplarınız mevcut şu anda ondaki gelişmeyi görünce o toefl ben ydsye hazırlanıyorum.Uzun oldu biraz iyi çalışmalar diliyorum.
“Ne verirsen elinle o gelir seninle.”

Koray

Hocam reading rehberini ufak bir defterle beraber çalışıyorum. Defterin bir yüzünü hoşuma giden cümleleri, cümle kalıplarını not almak için kullanıyorken diğer yüzünü kelime defteri olarak kullanıyorum. Özlü sözler benim de en sevdiğim bölüm oldu ki zaten oralara kadar gelebildim henüz. Orta seviyede İngilizce bilenlerin dillerini geliştirebilmesi için muhteşem bir kitap olmuş teşekkürler ^^

Fırat Can

Kitap beklediğimden daha fazla yarar sağlamış bulunmaktadır. Gramerimi oturtulup anlamalı sağlamış ve özlü sözler bolumu gerçekten harikaydı ellerinize sağlık.


İngilizce öğrenmek ve İngilizcenizi geliştirmek hem iş hayatınızda hem de kişisel hayatınızda kendinize yapabileceğiniz en büyük yatırımlardan biri. İyi bir İngilizce sizi öne geçirir ve yeni kapılar açar. Nitelikli bir İngilizce eğitimine ulaşabilmeniz için eğitimlerimiz ve kaynaklarımızla yanınızdayız.

Reading Neden Bu Derece Önemli?

Öğrencilerime hep şunu sorarım. Nükleer enerji ile ilgili önündeki İngilizce yazıyı okuyup anlayamayan bir öğrenci, nükleer enerji ile ilgili İngilizce bir şey yazabilir mi ya da konuşabilir mi? Cevap hayır. Buradaki nükleer enerji konusunu istediğiniz konuyla değiştirebilirsiniz. Denklem hep aynı. O sebeple ben İngilizce eğitiminde sağlam bir İngilizce okuma anlama becerisi geliştirmeye çok önem veriyorum. O sebeple de şu ana kadar yüz binlerce kişinin izlediği Reading Analiz serisini ve İngilizce Cümleleri Anlama Rehberi, Reading Akademi ve İleri Seviye İngilizce Okuma Kampı gibi video eğitim programlarını hazırladım.

Okumaya Dair Derin Tecrübeler

Tüm bu eğitimlerde binlerce farklı seviyede cümle, ifade ve kalıp ele aldım. Dahası kendi öğrencilerimle gerçekleştirdiğim bireysel derslerde temelden ileri seviyeye sayısız İngilizce metin analizleri gerçekleştirdim. Tüm bunlar bana öğrencilerin en çok zorlandıkları yapıları, sık karşılaşılan sorunları ve çözüm yollarını gösterdi. Daha da önemlisi bu süreçte öğrencilerin İngilizce okuma anlama becerilerini temelden ileri seviyeye taşıyacak bir yol haritası ve yöntem geliştirdim.

Reading Rehberi Detaylı Tanıtım Videosu

Reading Rehberi ile ilgili tüm detaylar bu videoda.

Hem Türkiye 🇹🇷 hem de Dünya 🌍 için İngilizce

Kitap ve eğitimlerimiz şu ana kadar Türkiyenin 81 ilinden okurlarımız ve öğrencilerimizle buluştu. İstanbul’dan Kars’a, Edirne’den Ağrı’ya kadar ülkemizin dört bir yanından okurlarımıza rehberlik etmenin mutluluğunu hissediyoruz.

Türkiye ile başlayan hikayemiz dünyaya açıldı. Hüseyin Demirtaş Akademi kitaplarımız ve video eğitim paketlerimiz şu ana kadar dünyanın dört bir yanına ulaştı.

 • İngiltere 🇬🇧
 • Kanada 🇨🇦
 • ABD 🇺🇸
 • Avustralya 🇦🇺
 • Malezya 🇲🇾
 • Hollanda 🇳🇱
 • İsveç 🇸🇪
 • Azerbaycan 🇦🇿
 • Bulgaristan 🇧🇬
 • Kazakistan 🇰🇿
 • Fransa 🇫🇷
 • Katar
 • İsveç 🇸🇪
 • KKTC
 • Özbekistan

Hem Türkiyedeki öğrencilerimize hem de dünyanın dört bir yanından özellikle de İngilizce konuşulan ülkelerden aramıza katılan ve başarı hikayeleri ile bizi gururlandıran öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Umarım bir gün kutuplara da ulaşırız 🙂

Reading Rehberi Sipariş

Reading Rehberi kitabı ile hem yıllardır bireysel eğitimlerimizde ve online eğitimlerimizde kazandığımız tecrübe ve birikimi paylaşmayı hem de İngilizce okuma anlama becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için kendi başlarına, kendi ilerleme hızlarına göre çalışabilecekleri kapsamlı ve pratik bir kaynak geliştirmeyi hedefledik.

Reading Rehberi

Reading Rehberi kitabı ile basitten ileri seviyeye İngilizce cümleleri analiz edip anlamayı öğrenin.

Reading Rehberi

459 ₺

Güvenli Ödeme Altyapısı

Hüseyin Demirtaş Akademi üzerinde ödeme güvenliğini en üst düzeyde tutmak için Zara, Samsung, Çiçek Sepeti gibi önde gelen şirketlere ödeme altyapısı sağlayan İyzico ve yine aynı şekilde güçlü bir altyapıya sahip olan PayTR ile çalışıyoruz. Tüm kredi kartı ödemeleri cep telefonunuza gelen güvenlik koduyla doğrulanıyor. Ayrıca dilerseniz ödeme ekranında BKM Express, havale ya da EFT seçeneklerini de seçebilirsiniz.

Ödeme Seçenekleri

Ödemelerinizi havale, EFT, kredi kartı, BKM Express veya ön ödemeli kartlar vasıtasıyla gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme sayfasında kredi kartı bilgilerinizi girdiğinizde sistem otomatik olarak ödemenize ilişkin taksit seçeneklerini gösterir.

Kurumsal Fatura

Hüseyin Demirtaş Akademi siparişlerinin faturaları eFatura ya da eArşiv fatura olarak iletilmektedir. Eğer kurum ya da şirketiniz için yapacağınız bir satın alma için kurumsal faturaya ihtiyacınız varsa bireysel olarak siparişi tamamladıktan sonra Destek sayfası üzerinden ya da sipariş onay e-postasına cevap olarak fatura bilgilerinizi bize iletin. 3-5 iş günü içinde kurumsal faturanız sistemde kayıtlı e-posta adresinize iletilir.

Kargo Bilgileri

Siparişiniz, sipariş tarihini takip eden 2 iş günü içinde Aras Kargo veya Yurtiçi Kargo’ya teslim edilir. Türkiye içi tüm kargo gönderimleri ücretsizdir. Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra kargo takip numaranız ayrıca cep telefonunuza SMS olarak da gönderiyor. Türkiye dışındaki ülkelere gönderim için Yurtdışı Kargo sayfasını inceleyebilirsiniz. Kargo takibi ile ilgili sorularınızı Destek sayfası üzerinden yazabilirsiniz.

Avantajlı Kitap Setleri

Kitaplar

1949

 • Reading Rehberi
 • Listening Rehberi
 • Essay Rehberi
 • Speaking Rehberi
 • YDS Rehberi
 • Ücretsiz Kargo
 • Ekstra essay örnekleri, videoları ve yardımcı kaynaklar içeren Essay Rehberi online destek eğitimi
 • Ekstra örnekler, ses dosyaları, video ve transkriptler içeren Speaking Rehberi online destek eğitimi
 • Adım Adım İngilizce Makale Analizi video eğitimi
 • Bu paketteki video eğitimlere 1 yıl erişim

Kitaplar & Mini Eğitimler

2549

Okuduğu Anlamak için Reading Rehberi

Bu çalışmalar sonucunda elde ettiğimiz bu değerli bilgi birikimini İngilizce okuma anlama becerisini geliştirmek isteyen tüm öğrencilere ulaştırmak için kolları sıvadım ve aylar süren bir çalışmanın ardından yılların birikimi ve tecrübesini harmanlayan Reading Rehberi kitabını hazırladım. Reading Rehberi klasik İngilizce okuma kitaplarından çok farklı. Reading Rehberi’nin amacı temelden ileri seviyeye sağlam bir İngilizce okuma anlama becerisi kazandırmak olduğu için farklı bir yaklaşım sunuyoruz.

Reading Rehberi Yaklaşımı

Reading Rehberi kitabı cümle seviyesinden paragraf seviyesine, paragraf seviyesinden de metin seviyesine adım adım geçiyor.

Önce Gramer & Cümle

İlk önce tüm İngilizce gramer konuları ile ilgili karşılaştırmalı Türkçe çevirileri içeren yüzlerce örnek cümleyi çevirerek başlıyoruz. Böylece hem kapsamlı bir gramer tekrarı yapıyoruz hem de cümle seviyesinde gramer ve kelimeleri birleştirip farklı uzunluklarda cümleleri inceleyerek İngilizce okuma anlama becerimize sağlam bir temel atıyoruz.

Daha sonra hem anlamı hem de içeriği zengin onlarca İngilizce özlü sözü çeviriyoruz. Bu özlü sözlerle hem pek çok yeni kelime ve ifade öğreniyoruz hem de hayata dair değerli tecrübelere ulaşıyoruz.

Sonra Paragraflar & Konu Çeşitliliği

Sonraki ünitelerde ise sırayla kolaydan zora paragraf incelemelerine geçiyoruz. Ekonomiden sağlığa, politikadan sanata kadar hayatın pek çok dalından temel, orta ve ileri seviye paragraf çevirileri gerçekleştiriyoruz. Böylece hem günlük hayatta hem de akademik hayatta karşılaşabileceğiniz metinleri ele alıyoruz.

Reading Rehberi kitabını bitirdiğinizde cümle seviyesinden paragraf ve metin seviyesine emin adımlarla ilerliyorsunuz, basitten komplekse doğru cümle çevirileri ile İngilizce metinlerden korkmayı değil onlarla başa çıkmayı, onları analiz edip anlamayı öğreniyorsunuz.

Reading Rehberi Kitabından Örnekler

Reading Rehberi kitabında Gramer Cümleleri, Özlü Sözler, Basit Paragraflar, İleri Seviye Paragraflar ve Haber Metinleri modülleri yer alıyor. Aşağıda tüm bu bölümlerden örnekleri sizinle paylaşıyorum. Kitapta tüm örneklerin çevirileri var. Bu sayede kendi başınıza rahatlıkla ilerleyip anlama seviyenizi ölçebiliyorsunuz.

Gramer cümlelerinden örnekler

Second Conditional

 • If the police were sure about their case against Royce, obviously they wouldn’t hesitate to arrest him.
  Polisler Royce aleyhindeki kanıtlardan emin olsalardı tabii ki onu tutuklamakta tereddüt etmezlerdi.
 • If I were you, I would take him out of that college.
  Senin yerinde olsaydım onu o üniversiteden alırdım.

Exclamations With “How

 • How good! How amazing!
  Ne kadar iyi! Ne kadar harika!
 • How handsome he looks now!
  Şimdi ne kadar yakışıklı görünüyor!
 • How much more carefully he’s playing the piano now that he’s a professional!
  Şimdi profesyonel olduğu için ne kadar dikkatli bir şekilde çalıyor piyanoyu!

Özlü Sözlerden Örnekler

“You are the average of the five people you spend the most time with.” ― Jim Rohn
“En çok vakit geçirdiğiniz beş kişinin ortalamasısınız.”

“Don’t wish it were easier. Wish you were better.” ― Jim Rohn
“Daha kolay olmasını dileme. Daha iyi olmayı dile.”

“Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail.” ― Ralph Waldo Emerson
“Yol sizi nereye götürüyorsa oraya gitmeyin, yol olmayan yerden gidin ve bir iz bırakın.”

“All the darkness in the world cannot extinguish the light of a single candle.” ― Francis of Assisi
“Dünyadaki bütün karanlık tek bir mumun ışığını söndüremez.”

Basit Paragraf Örneği

Brain
The brain is the part of the body which lets us, as well as animals, make sense of things. It gets input from sense organs, and changes behavior in response to this information. In humans, the brain also controls our use of language, and is capable of abstract thought. The brain is the control center of the whole body. The brain is made up of a special type of cell. They are connected with each other and with the nerves in our body. In all animals, the delicate brain is protected in some way. In ourselves and all vertebrates, it is protected by the bones of the skull.

Beyin
Beyin hayvanların yanı sıra bizim de olaylardan anlam çıkarmamıza izin veren vücut kısmıdır. Duyu organlarından girdi alır ve bu bilgiye cevaben davranışı değiştirir. İnsanlarda beyin aynı zamanda dil kullanımımızı kontrol eder ve soyut düşünce gerçekleştirebilir. Beyin, bütün vücudun kontrol merkezidir. Beyin, özel bir tür hücreden oluşur. Bunlar birbirlerine ve vücudumuzdaki sinirlere bağlıdırlar. Bütün hayvanlarda hassas beyin bir şekilde korunur. Bizlerde ve bütün omurgalılarda ise kafatası kemikleriyle korunur.

İleri Seviye Paragraf Örneği

Power

In social sciences and politics, power is the ability to influence or outright control the behavior of people. The term “authority” is often used for power perceived as legitimate by the social structure. Power can be seen as evil or unjust, but the exercise of power is accepted as endemic to humans as social beings. In business, power is often expressed as being “upward” or “downward”. With downward power, a company’s superior influences subordinates. When a company exerts upward power, it is the subordinates who influence the decisions of their leader or leaders. The use of power need not involve force or the threat of force (coercion). At one extreme, it closely resembles what an English-speaking person might term “influence” although some authors distinguish “influence” as a means by which power is used. One such example is soft power, as compared to hard power.

Sosyal bilimler ve politikada güç insanların davranışını etkileyebilme ya da doğrudan kontrol edebilme kabiliyetidir. “Otorite” terimi çoğunlukla sosyal yapı tarafından meşru olarak algılanan güç için kullanılır. Güç, şeytani veya adaletsiz olarak görülebilir fakat gücün kullanılması sosyal varlıklar olarak insanlara özgü kabul edilir. İş dünyasında güç genellikle “yukarı yönlü” veya “aşağı yönlü” şeklinde ifade edilir. Aşağı yönlü güç ile bir şirketin üstü astlarına nüfuz eder. Bir şirket yukarı yönlü güç uyguladığında liderin ya da liderlerin kararlarını etkileyenler astlardır. Gücün kullanımının cebir ya da cebir tehdidi (baskı) içermesi gerekli değildir. Bir uçta, İngilizce konuşan bir insanın “etki” adını verdiği kelimeye yakından benzer fakat bazı yazarlar “etki”yi gücün sayesinde kullanıldığı bir araç olarak ayırt eder. Bunun bir örneği sert güce kıyasla yumuşak güçtür.

İleri Seviye Cümle Örnekleri

Depression

Depression is associated with impaired emotion-regulation skills, but few studies have examined whether such impairments apply to a musical context also. The aim of the present study was thus to compare depressed and non-depressed individuals with regard to their use of music for emotion regulation in everyday life.

Depresyon, bozulmuş duygu düzenleme becerileriyle ilişkilendirilir fakat az sayıda çalışma böylesi bozuklukların müziksel bir bağlama da uygulanıp uygulanamayacağını incelemiştir. Bu yüzden çalışmanın amacı, depresyonda olan ve depresyonda olmayan bireyleri günlük hayatta duygu düzenlemek için müzik kullanımları açısından kıyaslamaktı.

Haber Metinlerinden Örnekler

Robots

The question is no longer whether autonomous truck technology is possible, but how soon we’ll see it deployed en masse. Some tech company representatives say the new trucks may show up on North American roads in the next year or so. Others are less optimistic. But history is clear on one thing: once these changes start, they can move fast. One needs only to use a bank machine, order a pizza online, or buy a robotic vacuum cleaner to see how automated systems have replaced humans in everyday tasks.

Artık soru otonom kamyon teknolojisinin mümkün olup olmadığı değil, ne kadar yakın bir zamanda bunun toplu halde kullanıldığını göreceğimiz. Bazı teknoloji şirketi temsilcileri yeni kamyonların Kuzey Amerika yollarında yaklaşık olarak önümüzdeki sene görülebileceğini söylüyor. Başkaları ise daha az iyimser. Fakat tarih bir konuda kesin: bu değişimler başladığında hızlı bir şekilde ilerleyebilirler. Otomatikleştirilmiş sistemlerin günlük işlerde insanların yerini nasıl aldığını görmek için kişinin yalnızca bir bankamatik kullanması, online olarak pizza sipariş etmesi ya da robotik elektrik süpürgesi satın alması yeter.

Reading Rehberi Yorum & Değerlendirmeler

Kadriye

Hocam merhabalar,

Öncelikle böyle bir eseri bizimle buluşturduğunuz için size çok teşekkür ederim ortada büyük bir emek olduğu ortada. Önce kitabın ilk sayfalarındaki nasıl çalışmalısınız kısmını güzelce okudum cümleyi neden anlamayız ya orada bilmediğimiz bir yapı kullanılmıştır ya da kelimenin bilmediğimiz bir anlamı kullanılmıştır bu yaklaşım ciddi faydalı oldu, çalıştığım için şu anda kitabın üçte birine kadar çalışabildim ama her gün  sadece bir sayfada olsa vakit ayırmaya çalışıyorum siz zaten başlık başlık ayırmışsınız konuları, ona göre cümleleri analiz edip anlamaya çalışıyorum, bu arada çevirirken zorlandığım hiçbir cümle olmadı, benim için anlaması güç değil ama ingilizce alt yapısı olmayan biri için güç olabilir,  bilmediğim kelimeleri cambrige ingilizce ingilizce sözlükten bakıp, haftalık olarak düzenli bir şekilde oluşturduğum kelime tekrar defterime not ediyorum bu çalışma şeklinin çok faydasını gördüm kelimeleri mutlaka cümle içindeki örnekleri ile yazıyorum, bilmediğim kelimeler C1 ya da C2 çıkıyor bu şekilde vocabulary seviyemi de tespit etmiş oldum. Kitabın çok bir az kısmına çalışmış olmama rağmen metinleri anlama konusunda baya gelişme gördüm new york times haberlerini okurken daha az takılıyorum örneğin özetle çok verimli bir çalışma olmuş sizin aldığım ilk kitabınızdı bundan sonra writing rehberini de almayı düşünüyorum. Tekrardan çok teşekkür ederim hocam, iyi çalışmalar dilerim 🙂

Gürkan

Sabah uyanıp sizden mail geldiğini görünce çok sevindim. Bir hocanın, öğrencisinin durumunu kontrol etmesi hissiyatı uyandırdı. Öncelikle mesajınız için çok teşekkür ederim. Kitap konusunda ben yavaş yavaş ilerleyenler grubundayım sanırım. Youtube videolarınızda da dikkat ettiğim bir nokta vardı şöyle ki Türkçe kullanımınız gerçekten çok iyi ve bunun başka bir dili öğrenirken ne kadar etkili olabileceğini ilk sizden öğrenmiştim. Reading Rehberi’nin giriş kısmında yaptığınız açıklamalar benim en çok ilgimi çeken nokta oldu. Klasik gramer, kelime ezberle geç metodu yerine gramer nedir, neden, nerede ve nasıl kullanılır şeklinde açıklamanız çok sağlam bir temel olmuş kitap için. Tabi bu sadece gramer ile sınırlı kalmamış gerekli her şeyi açıklamışsınız. Kitabın şu an geldiğim kısmına kadar metinler olsun, soru-cevap, boşluk doldurma kısımları gayet güzel. Farklı alanlardan paragraflar olması genel kültür açısından da çok iyi olmuş. Kitabı henüz bitirmedim ancak son kısımdaki nasıl çalışılması gerektiği konusunda verdiğiniz bilgiler ilk okuduğum yer oldu ve çalışma için kendime plan hazırlamamda yardımcı oldu. Ek olarak bana çok şey kattınız girdiğim yabancı dil sınavından 52.50 gibi bir puan aldım ve bu bana bir özgüven ve çalışma azmi aşıladı. İlerleyen zamanlarda daha iyisini yapabileceğime inanıyorum. Her şey için çok teşekkür ederim hocam sağlıcakla kalın.

Sık Sorulan Sorular

Hangi kitaptan başlamak uygun olur? Kitaplara hangi sırayla çalışmalıyım?

Genel olarak yetişkinlerde İngilizce öğreniminde bizim takip ettiğimiz ve en çok faydasını gördüğümüz beceri sırası İngilizce okuma, dinleme, yazma ve konuşma. Bunun temel sebebi dil öğrenmede okuma ve dinleme gibi anlama temelli becerilerin, yazma ve konuşma gibi üretim becerilerinden önce gelmesi. Yani bir öğrenci okuma dinleme temelini geliştirmeden yazma ve konuşma alanında pek ilerleyemez.

Bundan dolayı öğrencilerimize eğer sırayla tüm becerilere çalışacaklarsa Reading Rehberi ile başlayıp, YDS Rehberi Listening Rehberi, Essay Rehberi ve Speaking Rehberi şeklinde devam etmeyi öneriyoruz. Ama sadece bir ya da iki beceriye çalışıyorsanız mesela diyelim reading beceriniz iyi ve siz writing çalışmak istiyorsunuz, bu durumda direk Essay Rehberi ile çalışmaya başlayabilirsiniz.

Ancak diyelim ki sizin okuma ve dinleme beceriniz iyi. O zaman direk Essay Rehberi ile başlayabilirsiniz. Ya da diyelim ki writing beceriniz de iyi sayılır o zaman Speaking Rehberi ile çalışabilirsiniz. Bizim hedefimiz öğrencilere 4 temel İngilizce becerisini kapsayan bütüncül bir sistem sunmak. Ancak bu sistem öğrenci seviyesi ve ihtiyaçlarına göre modüler olarak da kullanılabiliyor.

Aynı anda iki kitaptan çalışmak mantıklı mı?

Bu durum çalıştığınız kitaba ve seviyenize bağlı. Mesela diyelim ki Reading Rehberi ile çalışıyorsunuz ve temel okuma beceriniz iyi durumda. Böyle bir durumda Listening Rehberi ile çalışma programınızı renklendirebilirsiniz. Ancak okuma çok zayıfken mesela yazmaya yani writing becerisine geçmek sağlıklı değil. Bir başka örnek. Diyelim ki Essay Rehberi ile çalışıyorsunuz, basit cümleler ve paragraflar yazabiliyorsunuz. Bu tür bir durumda çalışma programınızı çeşitlendirmek için Speaking Rehberi ile ayrıca çalışabilirsiniz. Ama eğer basit cümleler yazamıyorsanız önce Essay Rehberi kitabını bitirip daha sonra Speaking Rehberi kitabına geçmek daha sağlıklı. Yani bu sorunun cevabı her öğrencinin kendi durumuna göre değişiyor.

Kitaplar ve kapsamlı video eğitim paketleri ne açıdan farklı?

Kitaplar adı üstünde format ve içerik olarak size bir kitap, referans kaynağı olarak yol gösterir. Kapsamlı İngilizce video eğitim paketleri ise gerçek hayatta bir kursta etkileşimli ders dinlemek gibi bir etki oluşturur. Genel olarak Hüseyin Demirtaş Akademi üzerinden sunulan kitap ve video eğitim paketlerini ister birbirini tamamlayıcı şekilde ister ayrı ayrı kullanabilirsiniz.

İade?

Hem sizin vaktinize hem de kendi vaktimize değer veriyor ve saygı duyuyoruz. Bu sebeple kayıt olacağınız ya da satın alacağınız eğitim veya kitaplarla ilgili doğru tercihler yapabilmeniz için detaylı açıklamaları, örnek videoları, öğrenci değerlendirmeleri ve sık sorulan soruların cevabını her bir eğitim veya kitabın tanıtım sayfasında paylaşıyoruz.

Mevzuat gereği şu anda dijital eğitim ve kitaplarda iade seçeneği bulunmuyor. O sebeple eğer herhangi bir eğitim veya kitapla ilgili açıklama, detay ve örnekler aklınızdaki sorulara cevap vermediyse satın alma işlemi öncesinde Destek sayfasından bize yazabilirsiniz. O anki iş yoğunluğuna bağlı olarak 1-3 iş günü içerisinde mesajınıza cevap vermeye ve sizi doğru yönlendirmeye çalışacağız. Bazen okurlarımız bizden bu kitap ya da bu eğitim size uygun değil cevabı alınca şaşırıyorlar ancak durum neyse onu paylaşıyoruz.

Kitap ve eğitimlerimizle tanışan öğrencilerden bize ilham ve enerji veren başarı hikayeleri duyuyoruz. Umarım sizinle de böylesi güzel anılarımız olur.

Sorunuz mu var?

Kendiniz için en iyi kaynağı seçebilmeniz için sık sorulan soruların cevaplarını, kitap ve eğitim içeriklerini ve örneklerini Hüseyin Demirtaş Akademi tanıtım sayfalarında paylaşıyoruz. Ancak eğer aradığınız sorunun cevabını bu sayfada bulamadıysanız aşağıdaki Destek formu üzerinden sorunuzu bize iletebilirsiniz. Hüseyin Demirtaş Akademi kitap ve eğitimleri ile ilgili okurlarımız ve öğrencilerimizden gelen sorulara 1-3 iş günü içerisinde cevap veriyoruz.


Etiketler: reading rehberi, reading kitabı, ingilizce okuduğunu anlama kitabı