Kompleks İngilizce cümleleri ve metinleri anlıyor musunuz? Eğer anlamıyorsanız doğru yerdesiniz. İngilizce okuma becerisi İngilizcedeki en temel ve en önemli beceri. Reading olmadan diğer becerileri geliştirmek çok zor.

Reading Akademi ile İngilizce okuduğunuzu anlamayı öğrenirsiniz.

Reading Akademi, tam 20+ saat detaylı video reading analiz derslerinden oluşan bir eğitimdir.

Mesela bakalım öğrencilerimizden Oğuz Bey neler söylüyor

“Ama sonradan fark ettim İngilizce benim için bir bulmaca değil. İngilizce bir dil. Böyle yaklaşmaya başlayınca hiç bir metni anlamadığımı fark ettim. Sizin podcastlerinizden yola çıkarak yavaş yavaş zaten anlama becerimi geliştirmiştim.  Reading Akademiye katıldıktan sonra İngilizce okuduğum anlama yetim daha da gelişti. İlk başladığım noktaya 10 üzerinden 3 dersem şuan 7 yim diyebilirim hocam. ” — Oğuz”

Reading Akademi ülkeleri de aşıyor 🙂 Azerbaycan’dan öğrencimiz Ulvi Bey’e dersler nasıl gidiyor diye sordum

“Hocam reading akademiyi yaklaşık % 50 okuya bildim.Toefl bölümü bana çok yardımçı oldu.”

İngilizce öğrenmek ve İngilizcenizi geliştirmek hem iş hayatınızda hem de kişisel hayatınızda kendinize yapabileceğiniz en büyük yatırımlardan biri. İyi bir İngilizce sizi öne geçirir ve yeni kapılar açar. Nitelikli bir İngilizce eğitimine ulaşabilmeniz için eğitimlerimiz ve kaynaklarımızla yanınızdayız.

Reading Akademi kimin için?

Reading Akademi, İngilizce okuduğunu anlamak isteyenler içindir.

Eğer İngilizce okuduklarınızı anlamada zorluk çekiyorsanız ve readinginizi geliştirmek istiyorsanız Reading Akademi sizin için idealdir. Reading Akademi TOEFL, IELTS, İş İngilizcesi ya da akademik İngilizce öğrenen ve İngilizce okuma anlama becerisini geliştirmek isteyen öğrenciler için benzersiz bir eğitimdir.

Öğrencilerim Neler Söylüyor?

Furkan

“Eğitimin çeyreğini bitirdim. Bu kadarı bile okuduğumu anlama becerim üzerinde oldukça etkili oldu.” — Furkan

Ecem

Hocam merhaba;

Ben Ecem, Reading Akademi programınıza kayıt oldum. Thy’nin pilotaj eğitimi  için İelts sınavına hazırlanıyorum… Sizin sayenizde İngilizcenin gerçekten nasıl öğrenilmesi gerektiğini gördüm. Kitaplarınız ve youtube kanalınızdaki videolar sayesinde çok fazla şey öğrenmekteyim. İyi ki varsınız hocam…  — Ecem

Hem Türkiye 🇹🇷 hem de Dünya 🌍 için İngilizce

Kitap ve eğitimlerimiz şu ana kadar Türkiyenin 81 ilinden okurlarımız ve öğrencilerimizle buluştu. İstanbul’dan Kars’a, Edirne’den Ağrı’ya kadar ülkemizin dört bir yanından okurlarımıza rehberlik etmenin mutluluğunu hissediyoruz.

Türkiye ile başlayan hikayemiz dünyaya açıldı. Hüseyin Demirtaş Akademi kitaplarımız ve video eğitim paketlerimiz şu ana kadar dünyanın dört bir yanına ulaştı.

 • İngiltere 🇬🇧
 • Kanada 🇨🇦
 • ABD 🇺🇸
 • Avustralya 🇦🇺
 • Malezya 🇲🇾
 • Hollanda 🇳🇱
 • İsveç 🇸🇪
 • Azerbaycan 🇦🇿
 • Bulgaristan 🇧🇬
 • Kazakistan 🇰🇿
 • Fransa 🇫🇷
 • Katar
 • İsveç 🇸🇪
 • KKTC
 • Özbekistan

Hem Türkiyedeki öğrencilerimize hem de dünyanın dört bir yanından özellikle de İngilizce konuşulan ülkelerden aramıza katılan ve başarı hikayeleri ile bizi gururlandıran öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Umarım bir gün kutuplara da ulaşırız 🙂

Detaylı Öğrenci Röportajı

Öğrenci: Muhammet Reşit Ç.

Reading Akademi eğitimine kayıt olma amacınız neydi?

 • IELTS hazırlık

Reading Akademi derslerinden öğrendiğiniz ve beğendiğiniz 10 ifade ya da kelimeyi hangi derste olduğunu belirterek yazın. 

 1. it is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed – güzel sözler
 2. impossible is a word to be found only in the dictionary of fools. – güzel sözler
 3. in a gentle way, you can shake the world – güzel sözler
 4. The Statue of Liberty, which is a universal symbol of freedom and democracy, is on Liberty Island in New York Harbor. – statue of liberty- akedemik metinler ( whichli cümlelere bayılıyorum )
 5. But if it means I have to accept anything, maybe it’s best to not get married at all. – marriage in egypt
 6. Over the centuries, societies have combed, curled, waved, powdered, dyed, cut, coiffed, and sculpted their hair, or someone else’s during times of wig crazes. -hair
 7. The longer I work on it, the more I become convinced that this will be reality very soon—much sooner than most people might think – Global brain
 8. It is hard to find a researcher who doesn’t think that the global brain is a possibility. – globalbrain
 9. upon signing the contract,bukowski wrote his first novel in three weeks. it was called simply post office.in the dedication, he wrote, dedicated to nobody – hakiki bir ingilizce metin analizi.
 10. throughout history stress has been one of those things that everyone has experienced but few can define. -stress

Reading Akademi eğitimini baştan sona bitirmek size İngilizce cümleleri analiz etme ve anlamlandırma ile ilgili hangi temel beceri, teknik ve bakış açılarını kazandırdı?

 • Öncelikle en önemli olarak, uzun bir cümleden korkmamayı öğrendim cümleyi nasıl bölceğimi, nasıl sorular sorarak adım atcağımı öğrendim eskiden cümleyi anladığımı sanardım ama hep yanlıs cıkardı artık anlayarak ilerliyorum. huseyin beyin bana kazandırdığı en büyük yetkinlik, şu oldu : örneğin cümlede hep şöyle yaparak ilerliyor we have been work in hotel for a long time – cümlesinde we have been work- hemen bunu bölüyor ve şunu diyor burada çalışıyoruz -hemen doğru soruyu sorarak ilerisini tahmin etmeyi başlıyorum.- burası neresi, nerede calısıyoruz ? otelde, ne kadar zamandır calısıyoruz ? – uzun bir süredir… gibi, burada tam anlatamadım ama bana cok büyük bir bakış açısı kazandırdı, artık ingilizcemi bir üst seviyeye atlattığımı hissediyorum, gazate vb. yazılar okurken kelımeyı bilmek bana anlamamı yeterli kılıyor eskiden kelimeyi bilsemde anlayamazdım cümleyi .teşekkürler hüseyin hocam iyiki almışım kursunuzu.

Reading Akademi eğitiminde size en çok fayda sağlayan 3 ders hangileri ve neden?

 • öncelikle birbirinden güzel ve eğlenceli dersler vardı, ama ben her zaman için ilk başlangıcın verdiği heyecanı unutamam. İlk başlangıçlar hep mutlu enerjik bir şekilde olur. yeni bir şey deneminin zevki ve ingilizcemi artık bir üst seviyeye çıkarcağım için yaşadığım heyecan. 1- İlk dersimiz, the subtle art of not giving a fuck
 • 2-ilham veren özdeyişler
 • 3- mirrors , (mirrorsu seçme sebebim, bu dakidan itibaren artık çok rahat bir şekilde anlayabiliyordum videoları, ve cümleleri )

Bu eğitime başlamadan önceki halinizle bu eğitim bitirdikten sonraki halinizi karşılaştırdığınızda neler söyleyebilirsiniz? 

 • aslında 2.soruda bunun cevabını çok fazla şekilde vermişim ama gene yazayım :). vallaha çok geliştim şükürler olsun 🙂 artık rahat bir şekilde ingilizce haber sitelerinde, forum sitelerinde takılabiliyor, insanlarla şakalaşıp, küresel anlamda bilgiye ulaşabiliyorum. bilmediğim kelimeler olması onemlı değil onu hemen çeviriyorum , ya da artık cümlenin tamamından anlamı cıkartabiliyorum.

Reading Akademi eğitimini ne kadar sürede bitirdiniz, ortalama ne kadar vakit ayırdınız? Çalışma programınızı ve yönteminizi açıklayın. 

 • yaklasık 4.5 ayda bitirdim, ilk ayda calısmıyordum ve ınceleye ınceleye yavaş yavaş, her cumleyı yaza yaza , tabiri caizse ağzınızdan cıkan her cümleyi yaza yaza calıstım her türlü şeyi not aldım 1 defter bitirdim. 1 ay sonunda şehir değiştirdim, işe girdim o zaman zarfında 1-2 hafta calısamadım, sonra tekrar calısmaya basladım ama bu kez videolarınızı ızlemeye kafamda ve pcde notlar aldım. zaten ılk 1aykı yoğun eğitim bir temel inşaa etmiş ve sonrasındaki videolar tamamen dahada pekiştirmek amaçlı olmuştu..

Reading Akademi eğitimini biri size sorsa, sizce kayıt olmalı mıyım? Ne dersin dese cevabınız ne olurdu? 

 • Kesinlikle ve kesinlikle öneririm, ki bir çok arkadaşımada önerdim. bazıları halen eski klasik yöntemlerde diretsede ( fiziksel kurs a git her gün gramer calıs, vb. ) bazı arkadaslarım tavsiyelerime uydu ve sanırım 1-2 arkadaşımda kitaplarınızın ve kurslarınızın üyesi oldu 🙂 herşey için teşekkürler hüseyin hocam

Reading Akademi #Kayıt

Reading Akademi programına kısa ve uzun dönem olmak üzere 2 farklı kayıt seçeneği bulunuyor.

Reading Akademi

3 Aylık Üyelik

5790 ₺

 • Reading Akademi eğitimine 3 aylık üyelik
 • Eğitim dahilindeki tüm ders ve kaynaklara erişim

6 Aylık Üyelik

7790 ₺

 • Reading Akademi eğitimine 6 aylık üyelik
 • Eğitim dahilindeki tüm ders ve kaynaklara erişim

Güvenli Ödeme Altyapısı

Hüseyin Demirtaş Akademi üzerinde ödeme güvenliğini en üst düzeyde tutmak için Zara, Samsung, Çiçek Sepeti gibi önde gelen şirketlere ödeme altyapısı sağlayan İyzico ve yine aynı şekilde güçlü bir altyapıya sahip olan PayTR ile çalışıyoruz. Tüm kredi kartı ödemeleri cep telefonunuza gelen güvenlik koduyla doğrulanıyor. Ayrıca dilerseniz ödeme ekranında BKM Express, havale ya da EFT seçeneklerini de seçebilirsiniz.

Ödeme Seçenekleri

Ödemelerinizi havale, EFT, kredi kartı, BKM Express veya ön ödemeli kartlar vasıtasıyla gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme sayfasında kredi kartı bilgilerinizi girdiğinizde sistem otomatik olarak ödemenize ilişkin taksit seçeneklerini gösterir.

Kurumsal Fatura

Hüseyin Demirtaş Akademi siparişlerinin faturaları eFatura ya da eArşiv fatura olarak iletilmektedir. Eğer kurum ya da şirketiniz için yapacağınız bir satın alma için kurumsal faturaya ihtiyacınız varsa bireysel olarak siparişi tamamladıktan sonra Destek sayfası üzerinden ya da sipariş onay e-postasına cevap olarak fatura bilgilerinizi bize iletin. 3-5 iş günü içinde kurumsal faturanız sistemde kayıtlı e-posta adresinize iletilir.

Reading Akademi Eğitiminde Neler Var?

 • 20+ saat özel ders kalitesinde reading dersi
 • İngilizce popüler gerçek metin analizleri
 • YDS paragraf sorusu analizleri
 • TOEFL reading analizleri
 • Proficiency reading analizleri
 • İngilizce haber analizleri
 • İngilizce makale analizleri
 • İngilizce özlü söz analizleri

Reading Akademi’yi farklı kılan ne?

Reading Akademi video derslerinde kompleks İngilizce cümle ve metinleri sizin için adım adım, satır satır detaylı bir şekilde açıklıyorum. Cümlenin öznesi, yüklemi, nesnesi nerede, hangi parça nereye bağlanıyor gösteriyorum. Sıra dışı kullanım ve anlamları açıklıyorum.

Böylece neredeyse hiçbir İngilizce dersinde bulamayacağınız bir derinlikte metinleri analiz etmiş oluyoruz. Siz de bu sayede cümleleri nasıl bölüp anlamlandıracağınızı ve farklı yaklaşımları öğreniyorsunuz.

Reading Akademi ile bireysel olarak binlerce lira tutacak birinci sınıf eğitime ulaşabiliyorsunuz. Dahası özellikle yoğun iş hayatı sebebiyle vakit bulmakta zorlanıyorsanız ya da yol derdi çekmek istemiyorsanız için Reading Akademi esnek online eğitim sistemi ile ideal bir eğitim.

Reading Akademi’de Neler Var?

Reading Akademi’de bilim, sanat, teknoloji, edebiyat, haberler ve kültür gibi pek çok konuda kolaydan zora özel ders kalitesinde video dersleri yer almaktadır.

Örnek Bir Ders & Kısa Bir Tanıtım

Reading Akademi eğitiminde ne var ne yok, ders içeriği nasıl herkes görüp bilinçli bir karar verebilsin diye sizin için eğitimdeki örnek derslerden birini paylaştım.

YouTube video

Öğrenci Yorumları

Oğuz

“Ben zaten Reader At Work 2 kitabından metinler okuyordum. Anlıyordum ama yukarıda dediğim gibi tamamen matematiksel zekamla çıkarıyordum. Haa burada bunu demek istemiştir şu kelime geçmişse diyerek ilerliyordum sürekli. Sorulara da doğru cevap veriyordum bu mantıkla. Ama sonradan fark ettim İngilizce benim için bir bulmaca değil. İngilizce bir dil. Böyle yaklaşmaya başlayınca hiç bir metni anlamadığımı fark ettim. Sizin podcastlerinizden yola çıkarak yavaş yavaş zaten anlama becerimi geliştirmiştim.  Reading Akademiye katıldıktan sonra İngilizce okuduğum anlama yetim daha da gelişti. İlk başladığım noktaya 10 üzerinden 3 dersem şuan 7 yim diyebilirim hocam. “

Gökmen

“En çok birebir çeviri yaptığınız dersleri sevdim. Bana çok faydası oldu, en azından okumanın mantığını öğrendim. Yabancı dil konusunda iki tane hedefim vardı, birincisi ingilizce ikicisi ise arapça idi, sizden öğrendiğim yönetemi arapça metinleri okumak içinde kullanmaya başladım ve çok faydasını gördüm. Size ödediğim paranın her kuruşu annenizin ak sütü gibi helal olsun. Gerçekten hocam size yapılan ödemenin çok fazlasını öğrenciye geri ödüyorsunuz.”

Reading Akademi için hangi seviyede olmalıyım?

En sık gelen soru “Hocam bu eğitime katılmak için hangi seviyede olmalıyım” sorusuydu. Reading Akademi eğitiminde her şey detaylıca satır satır, kelime kelime açıklandığı için ileri seviye bir İngilizce gerekmiyor. A2 seviyesinin üstündeyseniz yani temel gramer konularını biliyorsanız ve basit cümleleri anlıyorsanız Reading Akademi eğitimine katılabilirsiniz.

Reading Akademi Örnek Metinler

Bazı okuyucularım Reading Akademi’de inceleyeceğimiz metin örneklerini görmek istediler. Aşağıda size fikir vermesi adına farklı metinlerden kesitler yer alıyor.

“The history of psychology as a scholarly study of the mind and behavior dates back to the Ancient Greeks. There is also evidence of psychological thought in ancient Egypt. Psychology was a branch of philosophy until the 1870s, when it developed as an independent scientific discipline in Germany and the United States.”

“You know you’re in love when you can’t fall asleep because reality is finally better than your dreams.”

“Nonalcoholic fatty liver disease (NAFLD) may foster a tumor microenvironment that promotes cancer recurrence and progression. We examined the relationship between NAFLD and mortality among a sample of cancer survivors.”

“But recent survey data provides troubling evidence that a shared sense of national identity is unraveling, with two mutually exclusive narratives emerging along party lines.”

Öğrenci Yorumları

Yakup Ç.

Öncelikle çok teşekkür ederim. Global Brain parçasıyla gerçekten çok şey öğrendim. Şu anda tüm metni içinde bilmediğim kelimeler, yapılar ve uzun cümlelerle birlikte tamamen çevirebilir hale  geldim.

Bilmediğim onlarca kelimeyi ve yapıyı not edip tekrarlayarak öğrendim. Benim için problem olan relative clauses konusu bu parçayla birlikte problem olmaktan çıktı. Metnin tamamını tekrar tekrar çevirerek pratik yaptım. Eksikliğini hissettiğim noktaları da videolara dönerek kapattım. Son 10 soruyu sizinle çözdüm ancak siz cevabı söylemeden 10 sorunun 8’inde bulabildiğimi gördüm.

Farklı metinlerde, uzun cümleleri çevirme konusunda ilerlediğimi bariz olarak gördüm. Sonraki metne heyecanla geçiyorum. Ödevle birlikte bir haftaya tekrar görüşmek üzere. Saygılarımla,

Sorunuz mu var?

Reading Akademi programıyla ilgili sorunuz varsa İletişim sayfası üzerinden sorabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Hüseyin Demirtaş Akademi tarafından sunulan kapsamlı video eğitimler ile ilgili detaylar ve sık sorulan soruların cevaplarını bu bölümde paylaştık.

Eğitime Kayıt Oldum. Şimdi Ne Yapmalıyım?

Öncelikle eğitiminizin size başarı ve ilerleme getirmesini diliyoruz. Sizi de bu eğitimle hedeflerine ulaşan öğrenciler arasında görmek ve başarı hikayenizi dinlemek için sabırsızlanıyoruz. Eğitim kaydınız tamamlandıktan sonra Eğitimlerim sayfası üzerinden hesabınıza giriş yapın. Hesabınıza giriş yaparken siparişiniz esnasında kullandığınız e-posta adresi ve şifre gerekecek. Şifre gelmediyse o sayfa üzerinden yeni bir şifre alabilirsiniz. Herhangi bir sorun yaşarsanız Destek sayfası üzerinden bize bildirin. Destek ekibimiz 1-2 iş günü içerisinde sorunu çözüp size bilgi verecektir.

Eğitimlerim sayfasına giriş yaptığınızda tüm kayıt olduğunuz aktif eğitimler listesini göreceksiniz. Çalışmak istediğiniz eğitimin adına tıkladığınızda ders listesi sayfası açılır. Bu sayfadan dersleri sırayla bitirmenizi öneririz.

Teknik Destek Politikası

Amacımız verimli ve sorunsuz bir şekilde çalışabilmenizi sağlamak. Bu amaçla karşılaştığınız sorunlar olursa çözmek için ekip olarak elimizden geleni yapıyoruz. Hem sizin vaktinize ve emeğinize hem de kendi vaktimize ve emeğimize saygı duyuyoruz. Hüseyin Demirtaş Akademi üzerinden kayıt olduğunuz eğitimlerle ilgili herhangi bir teknik sorun yaşarsanız Destek sayfası üzerinden bize bildirin. Destek ekibimiz 1-2 iş günü içerisinde sorunu çözüp size bilgi verecektir. Bizden kaynaklı sisteme erişememe ya da süre kaybı gibi bir durum olursa destek ekibimiz üyeliğinizi bu kayıp yaşanan süre kadar uzatacaktır.

Eğitim Destek Politikası

Her bir eğitimle ilgili olarak sunulan destek türü ve politikası o eğitimin tanıtım sayfasında belirtilir. Örneğin 360 Derece İngilizce Konuşma Kursu eğitiminde yazma ve konuşma ödevleri ve bunlara bağlı olarak bu ödevlerle ilgili ödev kontrol ve geribildirim desteği sunuluyor. Genel olarak eğitimlerle ilgili kayıtlı öğrencilerimizden gelen sorulara ortalama 1-3 iş günü içerisinde e-posta ile cevap veriyoruz.

İngilizce Video Eğitimler & Önerilen Sıralama

Hüseyin Demirtaş Akademi üzerinden farklı beceri ve seviyelere yönelik sunulan tüm kapsamlı video eğitim paketlerine aşağıdaki bağlantılar üzerinden erişebilirsiniz. Eğitimleri öğrencilerimize önerdiğimiz sırayla sunduk. Bu eğitimler arasında en temel diyebileceğimiz eğitim İngilizce Cümleleri Anlama Rehberi. En ileri seviye diyebileceğimiz eğitim ise Pratik Çeviri Eğitimi.

Eğitimdeki Video Dersleri İndirebilir miyim?

Eğitimlerde yer alan video dersler sadece Hüseyin Demirtaş Akademi üzerinden online olarak erişime açıktır. Telif hakları kapsamında izinsiz indirilmesi veya paylaşılması suç teşkil eder.

Eğitim Üyeliğimi Dondurabilir miyim?

Video eğitim paketlerimizde öğrencilerimize üyelik dondurma seçeneği sunuyoruz. Böylece çalışmanızın mümkün olmadığı bir dönemde ya da dönemlerde üyeliğinizi dondurup programınız müsaitleştiği zaman tekrar kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Üyeliğinizi dondurmak ya da yeniden aktive etmek için Destek sayfasından asistanımıza ulaşabilirsiniz. Üyelik dondurma süresi kayıtlı olduğunuzun program süresinin 2 katı ile sınırlıdır.

Eğitim Üyeliğimi Paylaşabilir miyim?

Her bir video eğitim paketi üyeliği kişiye özeldir ve devredilemez. Üçüncü kişilerle paylaşma izni yoktur. Bu tür bir davranış hesabınızın kapanmasına sebep olabilir.

Reading Akademi’yi takip edebilmek için bir kitap gerekiyor mu?
Hayır, Reading Akademi bünyesinde incelenen tüm metinlere eğitim sitesi üzerinden erişebilirsiniz.

Reading Akademi’nin en önemli özelliği ne?
Klasik kurslardan sonuç alamamış öğrencilere birinci sınıf İngilizce okuma anlama eğitimini sunarak zaman, para ve emek israfını engeller.

Reading Akademi– Ders Listesi

Reading Akademi eğitiminin güncel ders listesi aşağıda yer alıyor. Dönem dönem sistem güncellemeleri sebebiyle ders sayısı ve sırasında ufak değişiklikler olabilir.

RA: Temel Bilgiler

 • RA: Buradan Başlayın
 • RA: Temel Bilgiler
 • RA: Ne Kadar Gramer Gerekli?
 • RA: Kelimeleri Bilip Cümleleri Anlamamanın Sebebi & Çözümleri
 • RA: Hakiki Bir İngilizce Metin Analizi #1
 • RA: Hakiki Bir İngilizce Metin Analizi #2
 • RA: Hakiki Bir İngilizce Metin Analizi #3
 • RA: Sık Sorulan Sorular

RA: Güzel Sözler

 • RA: İlham Veren Özdeyişler #1
 • RA: İlham Veren Özdeyişler #2
 • RA: İlham Veren Özdeyişler #3
 • RA: İlham Veren Özdeyişler #4

RA: Humans of New York

 • RA: Iraqi Refugees
 • RA: Marriage in Egypt

RA: Akademik Metinler

 • RA: Dowry Item
 • RA: Statue of Liberty
 • RA: Beetle
 • RA: Mirrors
 • RA: Global Brain #1
 • RA: Global Brain #2
 • RA: Global Brain #3
 • RA: Global Brain #4
 • RA: Global Brain #5
 • RA: Global Brain #6
 • RA: E-Commerce #1
 • RA: E-Commerce #2
 • RA: E-Commerce #3
 • RA: E-Commerce #4
 • RA: Formation of Relationships #1
 • RA: Formation of Relationships #2
 • RA: Formation of Relationships #3
 • RA: Process of Diplomacy #1
 • RA: Process of Diplomacy #2

RA: Blog & Site Yazıları

 • RA: How Germany Avoided Populism? #1
 • RA: How Germany Avoided Populism? #2

RA: YDS

 • RA: YDS Paragraf Soruları #1
 • RA: YDS Paragraf Soruları #2
 • RA: YDS Paragraf Soruları #3
 • RA: YDS Restatement #1
 • RA: YDS Deception

RA: Proficiency

 • RA: Stress #1
 • RA: Stress #2
 • RA: Stress #3
 • RA: What is Leadership?
 • RA: Migrant Labor #1
 • RA: Migrant Labor #2
 • RA: Witchcraft #1
 • RA: Witchcraft #2
 • RA: Multinationals #1
 • RA: Multinationals #2
 • RA: EQ Factor #1
 • RA: EQ Factor #2
 • RA: Influenza
 • RA: Applied Marxism

RA: TOEFL

 • RA: Hair #1
 • RA: Hair #2
 • RA: Hair #3
 • RA: Lie Detector #1
 • RA: Lie Detector #2
 • RA: Black Literature #1
 • RA: Black Literature #2

RA: BuProf Reading

 • RA: Adım Adım Soru Çözümü #1
 • RA: Adım Adım Soru Çözümü #2
 • RA: Adım Adım Soru Çözümü #3
 • RA: Adım Adım Soru Çözümü #4
 • RA: Adım Adım Soru Çözümü #5
 • RA: BuProf Deneme #1
 • RA: BuProf Deneme #2
 • RA: BuProf Deneme #3
 • RA: BuProf Deneme #4
 • RA: BuProf Deneme #5
 • RA: BuProf Deneme #6
 • RA: BuProf Deneme #7
 • RA: BuProf Deneme #8
 • RA: BuProf Deneme #9
 • RA: BuProf Deneme #10

RA: Soru & Cevap

 • RA: Sizden Gelen Okuma Listesi
 • RA: Ödevler
 • RA: Öğrenci Soruları
 • RA: Güncelleme

Öğrencilerimizden Başarı Hikayeleri

Selamlar hocam, geçen sene aldığım Reading Akademi kursunun süresi bitmek üzere … Ben kursu yüzde yüz bitiremedim. Şu anda %70 seviyelerinde. …

Ancak bu seviyede bile kursun bana çok ciddi katkıları oldu. Bunları söylemeden geçemeyeceğim. Bunlardan bahsetmem gerekirse;

– Ciddi bir kelime birikimim oldu.
– Kelimeyi nereden, nasıl ve ne şekil öğrenmem gerektiğini öğrendim.
– Kompleks cümlelere nasıl yaklaşmam gerektiğini öğrendim.
– Paragraf sorularına nasıl yaklaşmam gerektiğini öğrendim.

Bunların yanısıra okumada, okuduğumu anlamamda ciddi bir artış oldu. Hatta bazen bazı espirileri görüp anlayıp gülebilmek cidden çok güzel bir duygu.

Bunların için size çok çok teşekkür ederim.

Şimdi yapmak istediğim şey hocam Reading Akademi kursunuzu 3 ay uzatabilmek (hakkıyla %100 tamamlamak için) ve Writing akademi kursunuzu almak.

Sonrasında da yıl içersinde diğer kurslarınızı alacağım. Sizinle birlikte bu gerçekten son kez ingilizce kursu alacğıma inanıyorum. Biraz uzun oldu kusura bakmayın hocam.

İyi günler iyi çalışmalar dilerim.

— Yakup

İade?

Hem sizin vaktinize hem de kendi vaktimize değer veriyor ve saygı duyuyoruz. Bu sebeple kayıt olacağınız ya da satın alacağınız eğitim veya kitaplarla ilgili doğru tercihler yapabilmeniz için detaylı açıklamaları, örnek videoları, öğrenci değerlendirmeleri ve sık sorulan soruların cevabını her bir eğitim veya kitabın tanıtım sayfasında paylaşıyoruz.

Mevzuat gereği şu anda dijital eğitim ve kitaplarda iade seçeneği bulunmuyor. O sebeple eğer herhangi bir eğitim veya kitapla ilgili açıklama, detay ve örnekler aklınızdaki sorulara cevap vermediyse satın alma işlemi öncesinde Destek sayfasından bize yazabilirsiniz. O anki iş yoğunluğuna bağlı olarak 1-3 iş günü içerisinde mesajınıza cevap vermeye ve sizi doğru yönlendirmeye çalışacağız. Bazen okurlarımız bizden bu kitap ya da bu eğitim size uygun değil cevabı alınca şaşırıyorlar ancak durum neyse onu paylaşıyoruz.

Kitap ve eğitimlerimizle tanışan öğrencilerden bize ilham ve enerji veren başarı hikayeleri duyuyoruz. Umarım sizinle de böylesi güzel anılarımız olur.

Sorunuz mu var?

Kendiniz için en iyi kaynağı seçebilmeniz için sık sorulan soruların cevaplarını, kitap ve eğitim içeriklerini ve örneklerini Hüseyin Demirtaş Akademi tanıtım sayfalarında paylaşıyoruz. Ancak eğer aradığınız sorunun cevabını bu sayfada bulamadıysanız aşağıdaki Destek formu üzerinden sorunuzu bize iletebilirsiniz. Hüseyin Demirtaş Akademi kitap ve eğitimleri ile ilgili okurlarımız ve öğrencilerimizden gelen sorulara 1-3 iş günü içerisinde cevap veriyoruz.