Reading Akademi

Kompleks İngilizce cümleleri ve metinleri anlıyor musunuz? Eğer anlamıyorsanız doğru yerdesiniz. İngilizce okuma becerisi İngilizcedeki en temel ve en önemli beceri. Reading olmadan diğer becerileri geliştirmek çok zor.

Reading Akademi ile İngilizce okuduğunuzu anlamayı öğrenirsiniz.

Reading Akademi, tam 20+ saat detaylı video reading analiz derslerinden oluşan bir eğitimdir.

Mesela bakalım öğrencilerimizden Oğuz Bey neler söylüyor

“Ama sonradan fark ettim İngilizce benim için bir bulmaca değil. İngilizce bir dil. Böyle yaklaşmaya başlayınca hiç bir metni anlamadığımı fark ettim. Sizin podcastlerinizden yola çıkarak yavaş yavaş zaten anlama becerimi geliştirmiştim.  Reading Akademiye katıldıktan sonra İngilizce okuduğum anlama yetim daha da gelişti. İlk başladığım noktaya 10 üzerinden 3 dersem şuan 7 yim diyebilirim hocam. ” — Oğuz”

Reading Akademi ülkeleri de aşıyor 🙂 Azerbaycan’dan öğrencimiz Ulvi Bey’e dersler nasıl gidiyor diye sordum

“Hocam reading akademiyi yaklaşık % 50 okuya bildim.Toefl bölümü bana çok yardımçı oldu.”

Reading Akademi kimin için?

Reading Akademi, İngilizce okuduğunu anlamak isteyenler içindir.

Eğer İngilizce okuduklarınızı anlamada zorluk çekiyorsanız ve readinginizi geliştirmek istiyorsanız Reading Akademi sizin için idealdir. Reading Akademi TOEFL, IELTS, İş İngilizcesi ya da akademik İngilizce öğrenen ve İngilizce okuma anlama becerisini geliştirmek isteyen öğrenciler için benzersiz bir eğitimdir.

Öğrencilerim Neler Söylüyor?

Furkan

“Eğitimin çeyreğini bitirdim. Bu kadarı bile okuduğumu anlama becerim üzerinde oldukça etkili oldu.” — Furkan

Ecem

Hocam merhaba;

Ben Ecem, Reading Akademi programınıza kayıt oldum. Thy’nin pilotaj eğitimi  için İelts sınavına hazırlanıyorum… Sizin sayenizde İngilizcenin gerçekten nasıl öğrenilmesi gerektiğini gördüm. Kitaplarınız ve youtube kanalınızdaki videolar sayesinde çok fazla şey öğrenmekteyim. İyi ki varsınız hocam…  — Ecem

 

Reading Akademi’yi farklı kılan ne?

Reading Akademi video derslerinde kompleks İngilizce cümle ve metinleri sizin için adım adım, satır satır detaylı bir şekilde açıklıyorum. Cümlenin öznesi, yüklemi, nesnesi nerede, hangi parça nereye bağlanıyor gösteriyorum. Sıra dışı kullanım ve anlamları açıklıyorum.

Böylece neredeyse hiçbir İngilizce dersinde bulamayacağınız bir derinlikte metinleri analiz etmiş oluyoruz. Siz de bu sayede cümleleri nasıl bölüp anlamlandıracağınızı ve farklı yaklaşımları öğreniyorsunuz.

Reading Akademi’de Neler Var?

Reading Akademi’de bilim, sanat, teknoloji, edebiyat, haberler ve kültür gibi pek çok konuda kolaydan zora özel ders kalitesinde video dersleri yer almaktadır.

Reading Akademi eğitiminde incelenen her bir İngilizce okuma parçasının yanında Türkçe çevirisi de yer alır. Böylece video derslerinden sonra metin karşılaştırmaları yaparak da çalışabilirsiniz.

Reading Akademi eğitiminde incelen her bir İngilizce okuma parçasının İngilizce ses dosyası da yer alır. Böylece metinleri tekrar tekrar dinleyerek İngilizce dinleme ve telaffuz becerilerinizi de geliştirirsiniz.

Örnek Bir Ders & Kısa Bir Tanıtım

Reading Akademi eğitiminde ne var ne yok, ders içeriği nasıl herkes görüp bilinçli bir karar verebilsin diye sizin için eğitimdeki örnek derslerden birini paylaştım.

Reading Akademi İçeriği

Reading Akademi derslerinden bir kesiti aşağıda bulabilirsiniz. Reading Akademi müfredatında pek çok farklı konu ve sınav ile ilgili hem metin analizleri ve soru çözümleri hem de reading alanında özel bilgiler ve ipuçları yer alıyor. Aşağıda Reading Akademi’nin güncel ders listesi yer alıyor.

Temel Bilgiler Modülü

 • RA: Başlangıç Notları
 • RA: Temel Bilgiler
 • RA: Ne Kadar Gramer Gerekli?
 • RA: Hakiki Bir İngilizce Metin Analizi

Güzel Sözlerin Analizi Modülü

 • RA: İlham Veren Özdeyişler
 • RA: Özlü Sözler #2

Akademik Metinlerin Analizi Modülü

 • RA: 4 Farklı Metin
 • RA: Global Brain – 1
 • RA: Global Brain – 2
 • RA: E-Commerce
 • RA: Formation of Relationships
 • RA: Deception
 • RA: Process of Diplomacy
 • RA: What is Leadership?
 • RA: Stress
 • RA: Influenza
 • RA: Witchcraft

Blog & Site Yazıları Modülü

 • RA: How Germany Avoided Populism?

YDS Metinleri Modülü

 • RA: Restatement 1
 • RA: YDS Paragraf Soruları #1
 • RA: YDS Paragraf Soruları #2
 • RA: YDS Paragraf Soruları #3

Proficiency Metinleri Modülü

 • RA: Multinationals
 • RA: EQ Factor
 • RA: Applied Marxism
 • RA: Migrant Labor

TOEFL Reading Modülü

 • RA: Hair
 • RA: Lie Detector
 • RA: Black Literature

Soru & Cevap Modülü

 • RA: Ödevler
 • RA: Öğrenci Soruları 1

Sizden Gelen Metinler Modülü

 • RA: Sizden Gelen Okuma Listesi

Reading Akademi Nasıl İşliyor?

Reading Akademi eğitimine kayıt olduktan sonra 6 saat içerisinde hesabınız aktive edilir.

Eğitim erişim bilgileriniz geldikten sonra Reading Akademi derslerinizi 1 yıl boyunca tekrar tekrar izleyip aklınıza takılan noktaları sorabilirsiniz. Normal bir çalışma programı ile Reading Akademi derslerini 1-2 ayda tamamlamanız mümkün.

Eğer yoğun bir programınız varsa programı birkaç aya yayarak çalışabilirsiniz. İstediğiniz zaman, istediğiniz yerden online erişim imkanınız var.

Öğrenci Yorumları

Oğuz

“Ben zaten Reader At Work 2 kitabından metinler okuyordum. Anlıyordum ama yukarıda dediğim gibi tamamen matematiksel zekamla çıkarıyordum. Haa burada bunu demek istemiştir şu kelime geçmişse diyerek ilerliyordum sürekli. Sorulara da doğru cevap veriyordum bu mantıkla. Ama sonradan fark ettim İngilizce benim için bir bulmaca değil. İngilizce bir dil. Böyle yaklaşmaya başlayınca hiç bir metni anlamadığımı fark ettim. Sizin podcastlerinizden yola çıkarak yavaş yavaş zaten anlama becerimi geliştirmiştim.  Reading Akademiye katıldıktan sonra İngilizce okuduğum anlama yetim daha da gelişti. İlk başladığım noktaya 10 üzerinden 3 dersem şuan 7 yim diyebilirim hocam. “

Gökmen

“En çok birebir çeviri yaptığınız dersleri sevdim. Bana çok faydası oldu, en azından okumanın mantığını öğrendim. Yabancı dil konusunda iki tane hedefim vardı, birincisi ingilizce ikicisi ise arapça idi, sizden öğrendiğim yönetemi arapça metinleri okumak içinde kullanmaya başladım ve çok faydasını gördüm. Size ödediğim paranın her kuruşu annenizin ak sütü gibi helal olsun. Gerçekten hocam size yapılan ödemenin çok fazlasını öğrenciye geri ödüyorsunuz.”

Reading Akademi için hangi seviyede olmalıyım?

En sık gelen soru “Hocam bu eğitime katılmak için hangi seviyede olmalıyım” sorusuydu. Reading Akademi eğitiminde her şey detaylıca satır satır, kelime kelime açıklandığı için ileri seviye bir İngilizce gerekmiyor. A2 seviyesinin üstündeyseniz yani temel gramer konularını biliyorsanız ve basit cümleleri anlıyorsanız Reading Akademi eğitimine katılabilirsiniz.

Anlaşılmayan İfadeler Kütüphanesi

Reading Akademi’ye katıldığınızda haftalık okuma ödevleriniz olacak. Her bir öğrenci okuyup anlamadığı ifadeleri benimle paylaşacak. Bu ifadeleri Anlaşılmayan İfadeler Kütüphanesi ismini verdiğim sayfada toplayıp açıklayacağım. Böylece en çok kafa karıştıran ve en çok merak edilen karışık yapıları herkes birbirinden öğrenmiş olacak. Eğitim daha kapsamlı ve zengin bir hal alacak.

Reading Akademi Örnek Metinler

Bazı okuyucularım Reading Akademi’de inceleyeceğimiz metin örneklerini görmek istediler. Aşağıda size fikir vermesi adına farklı metinlerden kesitler yer alıyor.

“The history of psychology as a scholarly study of the mind and behavior dates back to the Ancient Greeks. There is also evidence of psychological thought in ancient Egypt. Psychology was a branch of philosophy until the 1870s, when it developed as an independent scientific discipline in Germany and the United States.”

“You know you’re in love when you can’t fall asleep because reality is finally better than your dreams.”

“Nonalcoholic fatty liver disease (NAFLD) may foster a tumor microenvironment that promotes cancer recurrence and progression. We examined the relationship between NAFLD and mortality among a sample of cancer survivors.”

“But recent survey data provides troubling evidence that a shared sense of national identity is unraveling, with two mutually exclusive narratives emerging along party lines.”

Erişim Süresi

Reading Akademi programındaki derslere tam 1 yıl boyunca ulaşabilirsiniz. Reading Akademi programı ders ve ödevlerinizi 3 aylık bir süre içerisinde rahatça bitirebileceğinizi düşünüyorum. Ancak hayatın insanın karşısına ne çıkaracağı belli değil. O sebeple 1 yıl boyunca derslere erişim ve tekrar şansınız var.

Güvenli Ödeme Altyapısı

Hüseyin Demirtaş Akademi üzerinde ödeme güvenliğini en üst düzeyde tutmak için Zara, Samsung, Atlas Global ve Çiçek Sepeti gibi önde gelen şirketlere ödeme altyapısı sağlayan İyzico ile çalışıyorum. Tüm kredi kartı ödemeleri cep telefonunuza gelen güvenlik koduyla doğrulanıyor. Ayrıca dilerseniz ödeme ekranında BKM Express, havale ya da EFT seçeneklerini de seçebilirsiniz.

Reading Akademi > Kayıt

Reading Akademi ile bireysel olarak binlerce lira tutacak birinci sınıf eğitime ulaşabiliyorsunuz. Dahası özellikle yoğun iş hayatı sebebiyle vakit bulmakta zorlanıyorsanız ya da yol derdi çekmek istemiyorsanız için Reading Akademi esnek online eğitim sistemi ile ideal bir eğitim.

Standart
970 ₺
20+ saat özel ders kalitesinde reading dersi
İngilizce popüler gerçek metin analizleri
YDS paragraf sorusu analizleri
TOEFL reading analizleri
Proficiency reading analizleri
İngilizce haber analizleri
İngilizce makale analizleri
İngilizce özlü söz analizleri
Derslere tam 1 yıl erişim
X Anlaşılmayan ifadeler için e-posta destek hattı
Kayıt Ol

Öğrenci Yorumları

Yakup Ç.

Öncelikle çok teşekkür ederim. Global Brain parçasıyla gerçekten çok şey öğrendim. Şu anda tüm metni içinde bilmediğim kelimeler, yapılar ve uzun cümlelerle birlikte tamamen çevirebilir hale  geldim.

Bilmediğim onlarca kelimeyi ve yapıyı not edip tekrarlayarak öğrendim. Benim için problem olan relative clauses konusu bu parçayla birlikte problem olmaktan çıktı. Metnin tamamını tekrar tekrar çevirerek pratik yaptım. Eksikliğini hissettiğim noktaları da videolara dönerek kapattım. Son 10 soruyu sizinle çözdüm ancak siz cevabı söylemeden 10 sorunun 8’inde bulabildiğimi gördüm.

Farklı metinlerde, uzun cümleleri çevirme konusunda ilerlediğimi bariz olarak gördüm. Sonraki metne heyecanla geçiyorum. Ödevle birlikte bir haftaya tekrar görüşmek üzere. Saygılarımla,

Sorunuz mu var?

Reading Akademi programıyla ilgili sorunuz varsa İletişim sayfası üzerinden sorabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Satın aldığım eğitime nasıl ulaşabilirim?

Satın aldığınız tüm eğitimlere menüde yer alan Giriş ya da Eğitimlerim linklerine tıklayarak erişebilirsiniz. Kullanıcı adınız sipariş verirken kullandığınız e-posta adresiniz. Şifrenizi ise sistem sipariş esnasında otomatik olarak e-posta ile gönderiyor. İster o şifreyi kullanabilirsiniz, isterseniz buraya tıklayarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

 • Reading Akademi’yi takip edebilmek için bir kitap gerekiyor mu?
  Hayır, Reading Akademi bünyesinde incelenen tüm metinlere eğitim sitesi üzerinden erişebilirsiniz.
 • Reading Akademi’nin en önemli özelliği ne?
  Klasik kurslardan sonuç alamamış öğrencilere birinci sınıf İngilizce okuma anlama eğitimini sunarak zaman, para ve emek israfını engeller.