360 Derece İngilizce Konuşma Kursu

360 Derece İngilizce Konuşma Kursu nedir? Neden 360?

İngilizce öğrenen pek çok kişinin İngilizce konuşmakta zorluk çekmesinin ya da korkmasının sebebi İngilizcesinin eksik ya da çeyrek olması. Çeyrek İngilizce ne demek? İngilizce 4 temel beceriden oluşur. Reading, writing, listening, speaking. Bu 4 beceri bir masanın dört ayağı gibi. Pek çok öğrenci İngilizce okuma, dinleme ya da yazma becerilerini ilerletmeden İngilizce konuşmaya çalışıyor. Sonuç hüsran. Neden çünkü binanın temelleri yok.

360 Derece İngilizce Konuşma Kursunun Amacı

Bu eğitimin amacı öğrencilerin İngilizce konuşma becerilerini İngilizce okuma, dinleme ve yazma becerileriyle birlikte geliştirmek. Yani tüm dil kaslarını çalıştırıyoruz. Her hafta 2 tematik dersimiz oluyor. Her dersteki konu ile ilgili önce İngilizce bir paragraf okuyup seslendirerek telaffuz çalışması ve dinleme çalışması yapıyoruz. Daha sonra o paragrafı adım adım video derste analiz ediyorum ve böylece İngilizce okuma anlama becerimizi geliştiriyoruz. Bir sonraki adımda o paragraftaki kelime ve ifadelerden yararlanarak adım adım bir paragraf yazıyoruz. Böylece okuma, dinleme ve yazma adımlarını tamamlıyoruz.

Sonra da o paragrafta geçen konu ile ilgili İngilizce sorulara tek tek sözlü olarak örnek cevaplar veriyorum. Sizden o konuyla ilgili hem bir paragraf yazmanızı hem de size vereceğim soruya sesli olarak cevap verip ses kaydınızı göndermenizi istiyorum. Yazınızı ve konuşmanızı kelime kelime inceleyerek size detaylı geribildirim raporları yazıyoruz. Böylece hatalarınızı düzeltmenizi ve cümlelerinizi iyileştirmenizi, kendinizi İngilizce olarak daha iyi ifade etmenizi sağlıyoruz.

Yani

360 Derece İngilizce Konuşma Kursu, İngilizcenizi çeyrek ya da yarım değil bir bütün olarak 360 derece geliştirir.

Öğrencilerden Yorumlar

Meltem

Size ve ekibinize çok teşekkür ederim. 360 Derece Konuşma Kursu’na başladığımda ielts sınavına da hazırlanmaya başlamıştım, en zorlandığım kısım olan speaking için çok fazla katkısı oldu. Yine daha önce edindiğim Speaking, Essay ve Reading rehberi kitapları ilerlememde çok büyük etkileri oldu.Emeğinize sağlık çok teşekkürler.

İsa

Hocam, …Sizin derslerinizde ağzınızdan çıkan veya herhangi bir yazıda yazdığınız her cümle o kadar değerli, o kadar derin manalı ki anlayabilene. Bu yüzden ben mümkün olduğunca en az 2 kere tekrar ediyorum söylediklerinizi, yazdıklarınızı… O kadar güzel balık tutmayı öğretiyorsunuz ki anlatamam…

Emel

Dersleri takip ediyorum ancak 2 hafta çok yoğunum ödevlerim için biraz geç katılabileceğim. Kusura bakmayın. Ancak dersler muhteşem ve çok yararlı. Çok düşünülerek planlanmış ve konuların seçimi çok güzel. Çok teşekkürler.

Serkan 

“360 Derece İngilizce Konuşma Kursu” için tekrar teşekkür ediyorum. İngilizceyi doğru öğrenmek için geçen yıl sadece podcast leri dinleyerek başladığım yolda “kelime öğrenme, yazı yazma, dinleme, telafuz ve konuşma” konularında çok iyi şekilde yönlendirdi.

İngilizce Konuşma Kursu #Örnek Dersler

360 Derece İngilizce Kursunu daha yakından tanıyıp eğitim içeriğini ve süreci daha net görebilmeniz için ilk ünitenin derslerinden örnekleri sizin için 360 Derece İngilizce Konuşma Kursu #Örnek Dersler sayfasında paylaştık. İngilizce konuşma kursuna kayıt olsanız da olmasanız da bu örnek dersleri izleyerek İngilizce konuşma alanında size çok yararlı olacak bilgi ve teknikler öğrenebilirsiniz.

360 Derece İngilizce Konuşma Kursu Nereden Çıktı?

Ülkemizde insanlar ben İngilizce konuşmak istiyorum diyor ama bu cümlelerin arkası boş. Neden arkası boş derseniz, çoğu insan okuduğunu anlamıyor, duyduğunu doğru düzgün anlamıyor, cümle yaz desen yazamıyor. Yani bu durumdaki bir insana speaking çalıştırıp ne yapacağız. Böyle öğrenciler gelince diyorum ki duyduğunu anlamıyorsun, tek taraflı mı konuşacaksın 🙂 Tabi bu işin esprisi ama acı da bir yanı.

Yukarıdaki ideale saplantıya bağlayacağım şimdi konuyu. Şimdi bir doktor gözüyle problemi ve tedavi aşamalarını gördüğüm için bana İngilizce konuşma diye gelenleri önce okumaya, dinlemeye ve yazmaya yönlendiriyorum çünkü bunlar olmadan İngilizce konuşma becerisinin altı boş kalıyor ve pek yol alınmıyor. Böyle olunca da ben direk ne konuşma kursu ya moduna giriyorum. Ama, işte burada olaya öğretmenlik boyutu giriyor. Yani bir eğitimci olarak gerçek hayat şartlarını hesaba katmak. Çünkü öğrencinize gerçekleri anlatınca gözleri korkabiliyor. Konuşmadan önce sen şu 3 basamağı çık diyince her şeyi yarım bırakabiliyorlar.

İşte 360 Derece İngilizce Konuşma Kursu hem öğrenciler için sağlam bir temel ve İngilizce çalışma alışkanlığı oluşturmak hem İngilizce konuşma becerisini etkili bir şekilde geliştirmek için ortaya çıktı.

Başarının Formülü: Oku, dinle, yaz, konuş, geribildirim al, başa dön!

Her bir derste, ilk adımda okuma, kelime ve arkaplan ihtiyaçlarını karşılayacağız. İkinci adımda dinleme ve telaffuz konusunu oturtacağız, üçüncü adımda, cümle kurup öğrendiklerimizi birleştireceğiz. Son adımda ise tüm önceki adımlardan öğrendiklerimizi kullanarak, konuşarak zirveye ulaşacağız.

Bunlar uygulama dersi. Bu uygulama derslerinden önce de birkaç derste tüm katılımcılara İngilizce sesleri doğru telaffuz etmeyi, kelime bulup kullanmayı, cümle kurmayı anlatan giriş dersleri olacak. Böylece yöntem ve içeriği birleştireceğiz.

Dersler haftada 2 gün yayınlanacak ama her öğrenci dersler online olduğu için istediği saatte erişebilecek. Her dersten sonra öğrencilerden o dersin ödevlerini ses kaydı ve yazı olarak göndermelerini isteyeceğiz. Ve her ödeve yazılı olarak detaylı geribildirim yazılacak.

Herkes için Özelleşmiş bir Eğitim

Bu sistemin güzelliği herkes kendi kulvarında ilerleyebilecek. Klasik bir kursta bunu yapmak daha zor ama böylesi bir dijital sistemle farklı seviyelerde pek çok öğrenciyi bu tür bir eğitime dahil etmek mümkün. Mesela 40’lık öğrenci belki 60-70 seviyesine çıkacak. 60’lık öğrenci de belki 80-90 bandını görecek.

Öğrenme Ortamını Zenginleştirmek

Öğrenme tecrübesinin daha da zengin olması için her bir öğrencinin ses kaydını ve o kayıtla ilgili geribildirim raporunu anonim bir şekilde sistemde paylaşacağız. Mesela diyelim siz aynı konuda sizden daha ileride, daha geride ya da benzer seviyede öğrencilerin cevaplarını dinleme ve onlara yazılan geribildirimden ders alma şansına sahip olacaksınız. Böylece öğrenme potansiyeli ve zenginliği kat kat artacak.

360 Derece İngilizce Konuşma Kursu Kayıtları

360 Derece İngilizce Konuşma Kursu 2. Dönem 5 Ekim Cumartesi günü saat 20:00’de ilk dersiyle başlıyor.

Merhaba yeni dönem kayıtları kapandı. İlginiz için teşekkür ederiz. 5 Ekim’de görüşmek üzere!

Güvenli Ödeme Altyapısı

Hüseyin Demirtaş Akademi üzerinde ödeme güvenliğini en üst düzeyde tutmak için Zara, Samsung, Atlas Global ve Çiçek Sepeti gibi önde gelen şirketlere ödeme altyapısı sağlayan İyzico ile çalışıyorum. Tüm kredi kartı ödemeleri cep telefonunuza gelen güvenlik koduyla doğrulanıyor. Ayrıca dilerseniz ödeme ekranında BKM Express, havale ya da EFT seçeneklerini de seçebilirsiniz.

Kurumsal Fatura

Hüseyin Demirtaş Akademi siparişlerinin faturaları eFatura ya da eArşiv fatura olarak iletilmektedir. Eğer kurum ya da şirketiniz için yapacağınız bir satın alma için kurumsal faturaya ihtiyacınız varsa bireysel olarak siparişi tamamladıktan sonra Destek sayfası üzerinden ya da sipariş onay e-postasına cevap olarak fatura bilgilerinizi bize iletin. 3-5 iş günü içinde kurumsal faturanız sistemde kayıtlı e-posta adresinize iletilir.

Teknik Detaylar

Eğitim 12 hafta toplam 24 ders olarak planlanıyor. Ancak müfredata göre 1-2 hafta uzayabilir/kısalabilir. Tüm eğitim içeriği online olacağı için dersler yayınladıktan sonra istediğiniz saatte ve tekrar tekrar izleyebilirsiniz. Her hafta 2 ders olacak. Her derste önce o dersin teması ile ilgili kısa bir metni okuyup analiz edeceğiz. Sonra o metni dinleyip tekrar etme ve seslendirme çalışmaları yapacağız. Sonra o konuyla ilgili kısa bir paragraf yazacağız. Sonra da o konuyla ilgili kısa bir konuşma yapacağız.

Dersler Cumartesi ve Salı günleri 20:00’de yayınlanacak. Ödevleri ise sırayla Pazartesi sabah 11:00’e ve Perşembe sabah 11:00’e kadar bekliyor olacağız. Ödev kontrolleri ve yazılı geribildirimler için hedefimiz bir sonraki dersten önce geridönüş sağlamak ama üst sınır o hafta bitmeden yoğunluk olsa bile geribildirimleri tamamlamak. Ödev kontrollerini düzenli olarak devam ettirebilmek amacıyla geç ödev kabul etmeyeceğiz.

Bu eğitimim tüm katılımcıların özgüvenini ve dil hakimiyetini artırmasını, kendilerini İngilizcede daha iyi ifade etmelerine yardımcı olmasını, kelime ve ifade dağarcıklarını zenginleştirmesini, sık yaptıklarını hataları görüp düzeltmelerini sağlamasını ve dolayısıyla daha temiz ve profesyonel konuşmalarına destek olmasını bekliyorum. Ne beklemiyorum? Bazılarının iddia ettiği gibi uyurken İngilizce öğrenmenizi, çalışmadan ya da çok az çalışarak birkaç haftada başarılı olmanızı haliyle beklemiyorum.

Sık Sorulan Sorular

Bu bölümde öğrencilerden sık sık gelen soruları cevaplıyorum.

Kurs hocamız siz mi olacaksınız?

 • Evet dersleri ben sizin için çekip, düzenleyip eğitim sistemine yükleyeceğim. Ödev kontrollerini ve öğrenci takibini ekibimle birlikte yapacağız.

Kayıt oldum, şimdi ne olacak?

 • Kaydınızı tamamladıktan sonra yapmanız gereken bir şey yok. Eğitimin başlayacağı Cumartesi günü saat 14:00’e kadar eğitime ve derslere erişim bilgilerini e-posta ile gönderilecek. Eğitimlere Hüseyin Demirtaş Akademi üzerindeki Eğitimlerim sayfasından ulaşılacak. Ders saati öncesi e-posta ile erişim bilgileri tüm katılımcılara gönderilecek. Ulaşmazsa lütfen Destek sayfasından bize yazın.

Ben o günlerde ya da saatlerde çalışıyorum. Eğitime katılabilir miyim?

 • Tüm dersler online ve dijital olduğu için dersin yayınlandığı saatte bilgisayar başında olmasanız bile o gün başka bir saatte veya bir başka gün dersi izleyebilirsiniz. Hatta daha önceki derslere dönüp tekrar izleme ve tekrar etme imkanınız var. Eğitimin online olmasının en büyük avantajı her türlü çalışma saatine uygun olması.

Eğitime katılmak için hangi seviyede olmam lazım?

 • Bu eğitimde her öğrenci dersleri kendi başına takip edip ödevleri kendi başına yapacağı için diğer öğrencilerden çekinme gibi bir durum söz konusu olmayacak. Yani herkes kendi seviyesine göre ilerleyecek. Eğitimde hem sizin seviyenizde hem de daha alt ve üst seviyelerde öğrenciler olacak. Herkes anonim bir şekilde diğer katılımcıların cevap ve geribildirimlerine ulaşabilecek. Böylece herkes birbirinin hatalarından ve doğrularından da öğrenmiş olacak. Öte yandan eğitimden üst düzey verim alabilmek için en az basit İngilizce cümleler yazabilecek seviyede olmanız gerekli.

Şu an reading eğitimlerine devam ediyorum. Bu eğitime de katılayım mı? 

 • Eğer şu anda İngilizce Cümleleri Anlama Eğitimi gibi temel bir İngilizce okuma eğitimine devam ediyorsanız önce o eğitimi bitirmenizi öneririm.

Bu kursun yeni dönemleri olacak mı?

 • Bu dönem katılmak isteyen ancak çeşitli sebepler katılamayacak olan öğrenciler için yeni dönemler açılıyor olacak. Tahminen 4 ay kadar sonra yeni dönem başlayacak.

Derslere ne kadar erişimim olacak?

 • Eğitimdeki tüm derslere ve içeriğe online olarak tam 1 yıl boyunca erişiminiz olacak. Yani eğitim bittikten sonra da tekrar için tüm konulara geri dönebilirsiniz.

360 Derece İngilizce Konuşma Kursu Detaylı Müfredat

360 Derece İngilizce Konuşma Kursu ile ilgili güncel detaylı eğitim içeriğini aşağıda bulabilirsiniz. Dönemsel güncellemeler sebebiyle eğitim içeriği ve sıralamada ufak değişiklikler olabilir.

Tüm Eğitim İçeriğini Göster

SK: Giriş

 • SK: Ders Günleri & Saatleri
 • SK: Destek Talepleri & Süreçleri
 • SK: Size Özel Geribildirimler
 • SK: Duyurular

SK: Hafta 1 – Ders 1

 • SK: Ders #1 – Giriş
 • SK: Ders #1 – Kalıplar
 • SK: Ders #1 – İfade Bulma
 • SK: Ders #1 – Temel Kavramlar #1
 • SK: Ders #1 – Temel Kavramlar #2
 • SK: Ders #1 – Pratik Yöntemi
 • SK: Ders #1 – İngilizce Sesler & Telaffuzları
 • SK: Ders #1 – Ödevler

SK: Hafta 1 – Ders 2

 • SK: Read & Listen – Body Language #1
 • SK: Read & Listen – Body Language #2
 • SK: Listen & Speak – Body Language #1
 • SK: Listen & Speak – Body Language #2
 • SK: Bu Dersin Ödevleri
 • SK: İngilizce Konuşma Becerisinin Temellerini Anlamak
 • SK: 3+1 Önemli Not
 • SK: Writing – Body Language
 • SK: Listen & Speak – Transcript
 • SK: Her Gün Yapmanız Gereken Bir Ödev

SK: Hafta 2 – Ders 1

 • SK: Read & Listen – Colors #1
 • SK: Read & Listen – Colors #2
 • SK: Read & Listen – Colors #3
 • SK: Writing – Color
 • SK: Listen & Speak – Colors #1
 • SK: Listen & Speak – Colors #2
 • SK: Listen & Speak – Colors #3
 • SK: Listen & Speak – Color – Transcript
 • SK: Ödev – Color

SK: Hafta 2 – Ders 2

 • SK: Read & Listen – Fashion #1
 • SK: Read & Listen – Fashion #2
 • SK: Read & Listen – Fashion #3
 • SK: Writing – Fashion
 • SK: Listen & Speak – Fashion #1
 • SK: Listen & Speak – Fashion #2
 • SK: Listen & Speak – Fashion #3
 • SK: Listen & Speak – Transcript – Fashion
 • SK: Ödev – Fashion
 • SK: Örnek Ödevler

SK: Hafta 3 – Ders 1

 • SK: Read & Listen – Email #1
 • SK: Read & Listen – Email #2
 • SK: Read & Listen – Email #3
 • SK: Writing – Email
 • SK: Listen & Speak – Email #1
 • SK: Listen & Speak – Email #2
 • SK: Listen & Speak – Email #3
 • SK: Listen & Speak – Transcript – Email
 • SK: Ödev – Email

SK: Hafta 3 – Ders 2

 • SK: Read & Listen – Emotions #1
 • SK: Read & Listen – Emotions #2
 • SK: Read & Listen – Emotions #3
 • SK: Writing – Emotions
 • SK: Listen & Speak – Emotions #1
 • SK: Listen & Speak – Emotions #2
 • SK: Listen & Speak – Emotions #3
 • SK: Listen & Speak – Transcript – Emotions
 • SK: Ödev – Emotions

SK: Hafta 4 – Ders 1

 • SK: Read & Listen – Games #1
 • SK: Read & Listen – Games #2
 • SK: Writing – Games
 • SK: Listen & Speak – Games #1
 • SK: Listen & Speak – Games #2
 • SK: Listen & Speak – Games #3
 • SK: Listen & Speak – Transcript – Games
 • SK: Ödev – Games

SK: Hafta 4 – Ders 2

 • SK: Read & Listen – Friendship #1
 • SK: Read & Listen – Friendship #2
 • SK: Writing – Friendship
 • SK: Listen & Speak – Friendship #1
 • SK: Listen & Speak – Friendship #2
 • SK: Listen & Speak – Friendship #3
 • SK: Listen & Speak – Transcript – Friendship
 • SK: Ödev – Friendship

SK: Hafta 5 – Ders 1

 • SK: Read & Listen – Help #1
 • SK: Read & Listen – Help #2
 • SK: Writing – Help
 • SK: Listen & Speak – Help #1
 • SK: Listen & Speak – Help #2
 • SK: Listen & Speak – Transcript – Help
 • SK: Ödev – Help

SK: Hafta 5 – Ders 2

 • SK: Read & Listen – Gifts #1
 • SK: Read & Listen – Gifts #2
 • SK: Writing – Gifts
 • SK: Listen & Speak – Gifts #1
 • SK: Listen & Speak – Gifts #2
 • SK: Listen & Speak – Transcript – Gifts
 • SK: Ödev – Gifts

SK: Hafta 6 – Ders 1

 • SK: Read & Listen – Movies #1
 • SK: Read & Listen – Movies #2
 • SK: Writing – Movies
 • SK: Listen & Speak – Movies #1
 • SK: Listen & Speak – Movies #2
 • SK: Listen & Speak – Transcript – Movies
 • SK – Ödev – Movies

SK: Hafta 6 – Ders 2

 • SK: Read & Listen – Leader #1
 • SK: Read & Listen – Leader #2
 • SK: Writing – Leader
 • SK: Listen & Speak – Leader #1
 • SK: Listen & Speak – Leader #2
 • SK: Listen & Speak – Transcript – Leader
 • SK: Ödev – Leader

SK: Hafta 7 – Ders 1

 • SK: Read & Listen – Photo #1
 • SK: Read & Listen – Photo #2
 • SK: Writing – Photo
 • SK: Listen & Speak – Photo #1
 • SK: Listen & Speak – Photo #2
 • SK: Listen & Speak – Transcript – Photo
 • SK: Ödev – Photo

SK: Hafta 7 – Ders 2

 • SK: Read & Listen – Party #1
 • SK: Read & Listen – Party #2
 • SK: Writing – Party
 • SK: Listen & Speak – Party #1
 • SK: Listen & Speak – Party #2
 • SK: Listen & Speak – Transcript – Party
 • SK: Ödev – Party

SK: Hafta 8 – Ders 1

 • SK: Read & Listen – Reading #1
 • SK: Read & Listen – Reading #2
 • SK: Writing – Reading
 • SK: Listen & Speak – Reading #1
 • SK: Listen & Speak – Reading #2
 • SK: Listen & Speak – Transcript – Reading
 • SK: Ödev – Reading

SK: Hafta 8 – Ders 2

 • SK: Read & Listen – Appearance #1
 • SK: Read & Listen – Appearance #2
 • SK: Listen & Speak – Appearance #1
 • SK: Listen & Speak – Appearance #2
 • SK: Listen & Speak – Transcript – Appearance
 • SK: Writing – Appearance
 • SK: Ödev – Appearance

SK: Hafta 9 – Ders 1

 • SK: Read & Listen – Defense #1
 • SK: Read & Listen – Defense #2
 • SK: Listen & Speak – Defense #1
 • SK: Listen & Speak – Defense #2
 • SK: Listen & Speak – Transcript – Defense
 • SK: Writing – Defense
 • SK: Ödev – Defense

SK: Hafta 9 – Ders 2

 • SK: Read & Listen – Robots #1
 • SK: Read & Listen – Robots #2
 • SK: Listen & Speak – Robots #1
 • SK: Listen & Speak – Robots #2
 • SK: Listen & Speak – Transcript – Robots
 • SK: Writing – Robots
 • SK: Ödev – Robots

SK: Hafta 10 – Ders 1

 • SK: Read & Listen – Sports #1
 • SK: Read & Listen – Sports #2
 • SK: Writing – Sports
 • SK: Listen & Speak – Sports #1
 • SK: Listen & Speak – Sports #2
 • SK: Listen & Speak – Transcript – Sports
 • SK: Ödev – Sports

SK: Hafta 10 – Ders 2

 • SK: Read & Listen – Smoking #1
 • SK: Read & Listen – Smoking #2
 • SK: Writing – Smoking
 • SK: Listen & Speak – Smoking #1
 • SK: Listen & Speak – Smoking #2
 • SK: Listen & Speak – Transcript –Smoking
 • SK: Ödev – Smoking

SK: Hafta 11 – Ders 1

 • SK: Writing – Tradition
 • SK: Read & Listen – Tradition #1
 • SK: Read & Listen – Tradition #2
 • SK: Listen & Speak – Tradition #1
 • SK: Listen & Speak – Tradition #2
 • SK: Listen & Speak – Transcript – Tradition
 • SK: Ödev – Tradition

SK: Hafta 11 – Ders 2

 • SK: Read & Listen – Toys #1
 • SK: Read & Listen – Toys #2
 • SK: Writing – Toys
 • SK: Listen & Speak – Toys #1
 • SK: Listen & Speak – Toys #2
 • SK: Listen & Speak – Transcript – Toys
 • SK: Ödev – Toys

SK: Hafta 12 – Ders 1

 • SK: Read & Listen – Work #1
 • SK: Read & Listen – Work #2
 • SK: Writing – Work
 • SK: Listen & Speak – Work #1
 • SK: Listen & Speak – Work #2
 • SK: Listen & Speak – Transcript – Work
 • SK: Ödev – Work

SK: Hafta 12 – Ders 2

 • SK: Read & Listen – TV #1
 • SK: Read & Listen – TV #2
 • SK: Writing – TV
 • SK: Listen & Speak – TV #1
 • SK: Listen & Speak – TV #2
 • SK: Listen & Speak – Transcript – TV
 • SK: Ödev – TV