Öğrenci Soruları serimizin bu yazısında okurlarımızdan sık sık gelen bir soruyu cevaplayacağız. Hüseyin Demirtaş Akademi kitaplarını hangi sıra ile bitirmeliyiz?

Soru

Merhaba sizi uzun zamandır takip ediyor ve kitaplarınızı alma vaktinin geldiğini düşünüyorum. Küçük bir sorum var acaba öncelikle hangisini almalıyım ya da set olarak alırsam hangisinden başlamalıyım. İlginize teşekkürler, saygılar. — Mehmetcan

Cevap

Merhaba Mehmetcan Bey, kitapları şu sırayla öneriyorum.

  • Reading Rehberi
  • Listening Rehberi
  • Essay Rehberi
  • Speaking Rehberi

Set olarak alınca daha avantajlı oluyor.

Detaylı Cevap

Eğer temelden ileri seviyeye bir çalışma programı uygulayacaksanız kitaplarımızı yukarıdaki sıra ile bitirmenizi öneririm. Ancak belli bir beceriyi hedefleyen bir çalışma yapacaksanız öncelikli olarak o beceriye yönelik kitapla başlayabilirsiniz.

Mesela YDS için çalışıyorsanız Reading Rehberi ile çalışmak daha ideal. Ya da örneğin TOEFL veya IELTS Listening için bir önhazırlık gerekiyorsa Listening Rehberi ile çalışabilirsiniz. Ancak belli bir beceriyi hedeflemeden önce o beceriden önce gereken altyapıyı geliştirdiğinize emin olun. Mesela dinlemesi ve yazması zayıf bir öğrencinin speaking çalışmaya yönelmesi sağlıklı değil.