Speaking yani İngilizce konuşmak için bilmeniz gereken her şey Speaking Rehberi’nde.

Speaking yani İngilizce konuşma ülkemizdeki kanayan yaralardan birisi. Çoğu insan anlıyorum ama konuşamıyorum diyor. Herkesin hayali İngilizce konuşmak ama akıcı ve düzgün şekilde İngilizce konuşan az. Dahası TOEFL, IELTS gibi sınavların speaking bölümleri için ya da İngilizce sunumlar için detaylı, pratik ve anlaşılır bir kaynak arayışı var. Bu sebeple Türkiye’deki İngilizce konuşma probleminin çözümüne destek olması için Speaking Rehberi kitabını hazırladım.

İngilizce öğrenmek ve İngilizcenizi geliştirmek hem iş hayatınızda hem de kişisel hayatınızda kendinize yapabileceğiniz en büyük yatırımlardan biri. İyi bir İngilizce sizi öne geçirir ve yeni kapılar açar. Nitelikli bir İngilizce eğitimine ulaşabilmeniz için eğitimlerimiz ve kaynaklarımızla yanınızdayız.

Speakingin Kitabı mı Olur?

Speaking Rehberi okurlarına bu soruyu sordum.

Hakime

“Merhabalar, bence bir dilin öğrenirken hem konuşarak hemde okuyarak öğreniriz. Speaking Rehberi de bize konuşmamız için gerekli olan yöntemleri okuyarak ve okuduğumuzu seslendirmemizi sağlayarak dil öğrenmemizde destek olur. Hem bazı insanlar duyarak bazı insanlarda görerek daha iyi öğrenim sağlarlar. Bu da tamamen beynin öğrenme üzerindeki nörofizyolojisinden kaynaklanır. Mesela ben görerek, okuyarak öğrenen birisiyim, bu yüzden speaking rehberinin benim için faydalı olduğunu düşünüyorum. Şu an da kitabın başında olmama rağmen faydasını görüyorum. Ve şuan İngilizce kursuna da gidiyorum orada da destek kitaplar kullanıyoruz. Ama hepsi yabancıların yazdığı yani bana göre bizim gibi düşünmeyen, Türkçeye düşünmeyi deneyimlememiş kişilerin yazdığı kitaplardan öğrenmeye çalışıyoruz. Ve bunun öğrenmemiz üzerinde zorlu bir çalışmaya neden olduğu düşünüyorum. Sizin yazdığınız Speaking Rehberi ile bu zorlu yol kolaylaşıyor, böyle bir eser verdiğiniz için çok teşekkürler.”

Özcan

“Hocam merhabalar… Ben de ilk gördüğümde böyle düşünmüştüm. Demiştim ki nasıl olacak bir kitapla. Ancak şunu söyleyebilirim tam istediğim bir kitap. Bir speaking kitabı ancak böyle olabilirdi.”

Speaking Rehberi Okurlarından Yorumlar

Speaking Rehberi okurlarından gelen yorum ve değerlendirmelerden bir kesit. Yorumların devamını bu sayfanın sonunda bulabilirsiniz.

Hakan

Bunun yanisira essay ve speaking rehberlerinizi aldim gunde 1 saife bakabiliyorum buna ragmen dile korkuyla yaklasma fobimden uzaklasarak manayi anlamaya basladigimi ifade etmek istiyorum.Hatta su ana kadar yapmadigim bir seyi yaptim ve ingilizce olarak basilmis olan bir kitabi internet sitesinden manasini cozumleyerek aldim. ve her bir cumleyi turkceye cevirebiliyorum.size almis oldugunuz egitimi en faydali sekilde talep edene aktararak verimli bir sekilde kullandirdiginiz icin tesekkur ediyorum. Emeginize ve uslubunuza mutesekkirim. Bakî selamlar sonsuz tesekkurler

Speaking Rehberi → Satın Alma Seçenekleri

Speaking Rehberi

Speaking Rehberi kitabı ile İngilizce konuşma becerinizi geliştirecek temel yöntem ve bilgileri öğrenip yüzlerce soru ve cevap ile pratik yapın.

Speaking Rehberi

459 ₺

 • Speaking Rehberi kitabı
 • Ekstra örnekler, ses dosyaları, video ve transkriptler içeren Speaking Rehberi online destek eğitimi
 • Hediyemiz: İngilizce Bağlaçlarla Kompleks Cümle Kurma video eğitimi
 • Paket içeriğindeki dijital kaynak ve videolara 1 yıl erişim
 • Ücretsiz Kargo

Güvenli Ödeme Altyapısı

Hüseyin Demirtaş Akademi üzerinde ödeme güvenliğini en üst düzeyde tutmak için Zara, Samsung, Çiçek Sepeti gibi önde gelen şirketlere ödeme altyapısı sağlayan İyzico ve yine aynı şekilde güçlü bir altyapıya sahip olan PayTR ile çalışıyoruz. Tüm kredi kartı ödemeleri cep telefonunuza gelen güvenlik koduyla doğrulanıyor. Ayrıca dilerseniz ödeme ekranında BKM Express, havale ya da EFT seçeneklerini de seçebilirsiniz.

Ödeme Seçenekleri

Ödemelerinizi havale, EFT, kredi kartı, BKM Express veya ön ödemeli kartlar vasıtasıyla gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme sayfasında kredi kartı bilgilerinizi girdiğinizde sistem otomatik olarak ödemenize ilişkin taksit seçeneklerini gösterir.

Kurumsal Fatura

Hüseyin Demirtaş Akademi siparişlerinin faturaları eFatura ya da eArşiv fatura olarak iletilmektedir. Eğer kurum ya da şirketiniz için yapacağınız bir satın alma için kurumsal faturaya ihtiyacınız varsa bireysel olarak siparişi tamamladıktan sonra Destek sayfası üzerinden ya da sipariş onay e-postasına cevap olarak fatura bilgilerinizi bize iletin. 3-5 iş günü içinde kurumsal faturanız sistemde kayıtlı e-posta adresinize iletilir.

Kargo Bilgileri

Siparişiniz, sipariş tarihini takip eden 2 iş günü içinde Aras Kargo veya Yurtiçi Kargo’ya teslim edilir. Türkiye içi tüm kargo gönderimleri ücretsizdir. Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra kargo takip numaranız ayrıca cep telefonunuza SMS olarak da gönderiyor. Türkiye dışındaki ülkelere gönderim için Yurtdışı Kargo sayfasını inceleyebilirsiniz. Kargo takibi ile ilgili sorularınızı Destek sayfası üzerinden yazabilirsiniz.

Hem Türkiye 🇹🇷 hem de Dünya 🌍 için İngilizce

Kitap ve eğitimlerimiz şu ana kadar Türkiyenin 81 ilinden okurlarımız ve öğrencilerimizle buluştu. İstanbul’dan Kars’a, Edirne’den Ağrı’ya kadar ülkemizin dört bir yanından okurlarımıza rehberlik etmenin mutluluğunu hissediyoruz.

Türkiye ile başlayan hikayemiz dünyaya açıldı. Hüseyin Demirtaş Akademi kitaplarımız ve video eğitim paketlerimiz şu ana kadar dünyanın dört bir yanına ulaştı.

 • İngiltere 🇬🇧
 • Kanada 🇨🇦
 • ABD 🇺🇸
 • Avustralya 🇦🇺
 • Malezya 🇲🇾
 • Hollanda 🇳🇱
 • İsveç 🇸🇪
 • Azerbaycan 🇦🇿
 • Bulgaristan 🇧🇬
 • Kazakistan 🇰🇿
 • Fransa 🇫🇷
 • Katar
 • İsveç 🇸🇪
 • KKTC
 • Özbekistan

Hem Türkiyedeki öğrencilerimize hem de dünyanın dört bir yanından özellikle de İngilizce konuşulan ülkelerden aramıza katılan ve başarı hikayeleri ile bizi gururlandıran öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Umarım bir gün kutuplara da ulaşırız 🙂

Avantajlı Kitap Setleri

Kitaplar

1949

 • Reading Rehberi
 • Listening Rehberi
 • Essay Rehberi
 • Speaking Rehberi
 • YDS Rehberi
 • Ücretsiz Kargo
 • Ekstra essay örnekleri, videoları ve yardımcı kaynaklar içeren Essay Rehberi online destek eğitimi
 • Ekstra örnekler, ses dosyaları, video ve transkriptler içeren Speaking Rehberi online destek eğitimi
 • Adım Adım İngilizce Makale Analizi video eğitimi
 • Bu paketteki video eğitimlere 1 yıl erişim

Kitaplar & Mini Eğitimler

2549

Speaking Rehberi İçeriği

Speaking Rehberi’nde sizi dolu dolu bir içerik bekliyor. Kitabı baştan sona bitirdiğinizde seviye atlayacağınıza inanıyorum. Neden mi? Çünkü size balık yemeyi değil balık tutmayı öğretiyorum. Etkili ve verimli bir şekilde İngilizce konuşma becerinizi geliştirmek için gereken teorik ve pratik altyapıyı verdikten sonra her bir ünitede onlarca örnek soru ve cevap ile size sayısız yeni kelime ve ifade gösteriyorum. Her şeyi tam olarak anladığınızdan emin olmak için her bir cevabın Türkçe çevirisini de ekledim. Böylece Speaking Rehberi seviyeniz ne olursa olsun size destek olacak.

Speaking Rehberi kitabında şu konular yer alıyor.

Speakingin Temelleri

 • İngilizce konuşma becerinizi geliştirecek yol haritası
 • Çok az kişinin bildiği en iyi ve etkili İngilizce telaffuz alıştırmaları
 • İngilizce konuşma konusunda ufkunuzu açacak 10 madde

Sık Yapılan Speaking Yanlışları ve Düzeltmeleri

İngilizce konuşma sınavlarında Türk öğrencilerin en sık yaptıkları yanlışları sizin için derleyip analiz ettim. Böylece hem aynı yanlışları yapmaktan kurtulacak hem de daha hızlı ilerleyeceksiniz. Mesela şu tarz düzeltmeler yer alıyor:

 • Yanlış: I worked very hard this exam
 • Doğru: I studied very hard FOR this exam
 • Sebebi: preposition unutulmuş. Ayrıca ders çalışmak için work değil study kullanılır.

Pratik Speaking Kalıpları ve Örnekleri

Açıklama yapmak, zaman kazanmak, tekrar istemek, örnek vermek, bir fikre giriş yapmak, özetlemek gibi çeşitli alanlarda pratik konuşma kalıpları ve örneklerini sizinle paylaşıyorum. Böylece daha pratik ve etkili geçiş cümleleri kullanabileceksiniz. Mesela

İfade: That depends on how you look at it: Bu konuya nasıl baktığına bağlı. (burada “it” konuşmada bahsi geçen konuyu temsil eder)

Örnek: Is homework bad for students? (Ödev öğrenciler için kötü müdür?)

That depends on how you look at it.  (Bu konuya nasıl baktığına bağlı.)

Günlük İngilizce Konuşmalar

Günlük İngilizce Konuşmalar ünitesinde hangi sınava hazırlanırsanız hazırlanın size lazım olacak popüler günlük İngilizce konuşma konularını işliyoruz. Bunlar hem günlük hayatta daha akıcı konuşmanızı hem de TOEFL, IELTS, Proficiency gibi sınavlarda daha yüksek puanlar almanızı sağlayacak sorular. Her bir sorunun, iki örnek cevabı var. Her cevabın ise Türkçe çevirisi altında yer alıyor. Böylece seviyeniz ne olursa olsun Speaking Rehberi size yardımcı oluyor. Aşağıda Günlük İngilizce Konuşmalar bölümündeki örnek sorulardan birisi, cevabı ve çevirisi yer alıyor.

Örnek Soru, Cevap & Çeviriyi Göster

Talk about an embarrassing past experience that happened in your life. What happened? Describe why it was embarrassing for you and tell whether you are still embarrassed by it today.

Hayatınızda yaşadığınız en utanç verici tecrübeyi anlatınız. Ne oldu? Niye sizin için utanç verici olduğunu ve bugün hala o tecrübeden utanıp utanmadığınızı anlatınız.

Cevap 1

A very embarrassing experience from my past is from when I was in the theatre club of my elementary school. I was only seven or eight years old, and each student had to be in one of the social clubs of our school. That is how I joined the theatre club. The club was going to stage a play at the end of the year, and I was given a minor role to play. At the night of the play, when it was my scene, I walked up to the stage, but forgot my lines. I panicked and ran back to the backstage. There, our instructor repeated my lines to me and told me that I could do it. So I went back onto the stage and played my role successfully this time. It was one of the most embarrassing moments of my life, but now I can just laugh about it.

İlkokulda tiyatro kulübündeyken çok utanç verici bir tecrübe yaşadım. Sadece 7 veya 8 yaşındaydım ve her öğrencinin okulun sosyal kulüplerinden birinde olması gerekiyordu. İşte böylece tiyatro kulübüne katıldım. Kulüp yıl sonunda bir oyun sergileyecekti ve bana küçük bir rol verildi. Oyunun gecesinde benim sahnem geldiğinde sahneye çıktım ama sözlerimi unuttum. Panikledim ve sahne arkasına koştum. Öğretmenim sözlerimi tekrarladı ve bana yapabileceğimi söyledi. Tekrar sahneye çıktım ve rolümü başarılı bir şekilde oynadım. Hayatımın en utanç verici sahnelerinden biriydi ama artık gülerek hatırlıyorum.

TOEFL speaking

TOEFL Speaking ünitesinde TOEFL Speaking bölümündeki 6 tane soruyu tek tek inceliyoruz. İlk önce formatı ve dikkat edilmesi gereken noktaları öğrenip daha sonra tek tek her bir soru türüyle ilgili örnek cevaplar dinliyoruz. Her bir soru için 2 farklı örnek cevap yer alıyor. Bu örnek cevaplar farklı seviyedeki öğrencilerin cevapları olacak. Örnek cevapların hem İngilizceleri hem de Türkçeleri kitapta yer alıyor. Ayrıca Speaking Rehberi okuyucularına özel sitede kitaptaki tüm diyalogların ses kayıtları yer alıyor. Aşağıda TOEFL Speaking bölümündeki örnek sorulardan birisi, cevabı ve çevirisi yer alıyor.

Örnek Soru, Cevap & Çeviriyi Göster

What does the student think about the new reimbursement policy?

Cevap 1

The student’s opinion towards the reimbursement policy is a negative one. She expresses that there are now only three accepted ways to receive 100 percent refund for dropping a class. These are illness, death of a family member, and military obligation, and all of these require written documentation. In her opinion, this policy is too rigid because these three excuses do not cover every situation where a student should rightly be eligible for reimbursement. She reminds her friend that in the old policy, helping a family member was also an accepted excuse for reimbursement. She gives the example of a student who has to drop his classes in order to help his sick mother. In such a case, the student will have to lose the tuition that he has paid. She thinks that the policy of reimbursement should not be based on strict and rigid principles, but that it should evaluate eligibility claims on a case-by-case basis. She further holds that there should be an available procedure by which students can apply for eligibility to receive 100 percent refunds on dropping classes.

            Öğrencinin geri ödeme politikasına karşı fikri olumsuz bir fikir. Artık ders bırakırken %100 geri ödeme almanın sadece üç kabul edilen yolu olduğunu söylüyor. Bunlar hastalık, aile üyesi ölümü ve askeri mecburiyet ve bunların hepsi yazılı belge gerektiriyor. Öğrenciye göre bu politika çok sert çünkü bu üç mazeret, bir öğrencinin geri ödemeye kabul edilme hakkı olması gereken her durumu kapsamıyor. Arkadaşına eski politikada bir aile üyesine yardım etmenin de geri ödeme için kabul edilen bir mazeret olduğunu hatırlatıyor. Hasta annesine yardım etmek için derslerini bırakan bir öğrenci örneğini veriyor. Böyle bir durumda öğrenci verdiği harcı kaybedecek. Geri ödeme politikasının çok sert ve katı prensipler üzerine kurulu olmaması fakat hak iddialarını duruma göre değerlendirmesi gerektiğini düşünüyor. Ayrıca öğrencilerin ders bırakma üzerine %100 geri ödeme alma haklılığı için başvurabileceği bir prosedür olması gerektiğini savunuyor.

IELTS Speaking

IELTS Speaking ünitesinde IELTS Speaking bölümündeki 6 tane soruyu tek tek inceliyoruz. İlk önce formatı ve dikkat edilmesi gereken noktaları öğrenip daha sonra tek tek her bir soru türüyle ilgili örnek cevaplar dinliyoruz. Her bir soru için 2 farklı örnek cevap yer alıyor. Bu örnek cevaplar farklı seviyedeki öğrencilerin cevapları olacak. Örnek cevapların hem İngilizceleri hem de Türkçeleri kitapta yer alıyor. Ayrıca Speaking Rehberi okuyucularına özel sitede kitaptaki tüm diyalogların ses kayıtları yer alıyor. Aşağıda IELTS Speaking bölümündeki örnek sorulardan birisi, cevabı ve çevirisi yer alıyor.

Örnek Soru, Cevap & Çeviriyi Göster

What causes environmental problems? Çevresel problemlerin nedeni nedir?

Cevap 1

There are a number of causes behind environmental problems. Some of them are related to heavy industry, such as the releasing of carbon dioxide and methane to the atmosphere. Irresponsibility of people is also a major cause, which may result in nuclear and plastic wastes that lead to environmental problems. Another cause is the overpopulation of the planet. Extremely high rates of population growth cause more and more environmental problems, such as pollution, before any concrete solution is found.

Çevresel problemlerin birçok nedeni bulunmaktadır. Bunlardan bazıları atmosfere karbon dioksit ve metan gazı salımı gibi ağır sanayi ile ilişkilidir. İnsanların sorumsuzluğu çevresel problemlere neden olacak nükleer ve plastik atıklarla sonuçlanabileceği için önemli bir nedendir. Diğer bir neden gezegenin nüfus yoğunluğudur. Son derece yüksek nüfus artış oranları somut bir çözüm bulunmadan kirlilik gibi daha fazla çevresel probleme neden olmaktadır.

İngilizce İş Mülakatları

İngilizce iş mülakatları modern hayatın bir parçası. Speaking Rehberi kitabında onlarca popüler mülakat sorusunu inceleyip örnek cevaplar veriyoruz. Bu hem karşınıza çıkabilecek sorulara hazırlanmanızı hem de kendinizi nasıl daha iyi ifade edeceğinizi öğrenmenizi sağlıyor. Aşağıda İngilizce İş Mülakatları bölümündeki örnek sorulardan birisi, cevabı ve çevirisi yer alıyor.

Örnek Soru, Cevap & Çeviriyi Göster

Do you think your choice of major was right? Or do you regret having chosen it now? Sizce bölüm seçiminiz doğru muydu? Yoksa seçmiş olmaktan şimdi pişman mısınız?

Cevap 1

I think it was a right choice. My major was mathematics, but in my second year I also did a minor in physics. I was really satisfied with the two fields, and they provided me with the intellectual depth that I was seeking at the time. Furthermore, I was also able to turn my knowledge of mathematics and physics into success in the business world as well. My education allowed me to find various jobs, all of them paying really well. Now I do not feel any regrets for choosing the field that I loved, and I would definitely do the same again.

Bence doğru seçimdi. Bölümüm matematikti ama ikinci yılda fizikte de yan dal yaptım. İki alandan da çok memnundum ve bana o zaman aramakta olduğum entelektüel derinliği kattılar. Ayrıca matematik ve fizik bilgilerimi iş dünyasında başarıya da çevirebildim. Eğitimim, hepsi çok iyi maaş veren birçok iş bulmamı sağladı. Şu an sevdiğim alanı seçmeyle ilgili hiçbir pişmanlık hissetmiyorum ve kesinlikle yine aynı şeyi yapardım.

İngilizce sunum teknikleri

İngilizce sunum yapmak hem akademik hayatın hem de iş hayatının olmazsa olmazlarından. İngilizce sunum teknikleri ünitesinde iyi bir İngilizce sunum yapmak için bilmeniz gereken her şeyi işliyoruz. İlk önce iyi bir İngilizce sunum hazırlamak için bilmeniz gerekenleri işliyoruz. Daha sonra İngilizce sunum yapmaya nasıl hazırlanmanız gerektiğini öğreniyorsunuz. Son olarak da İngilizce sunum yaparken kullanabileceğiniz kilit ifade ve kalıpları öğreniyorsunuz. Bu ünitenin sonunda İngilizce sunum becerilerinizi ciddi şekilde iyileştirmiş oluyorsunuz.

Örnek sunumların ses dosyaları Speaking Rehberi okuyucularına özel sitede yer alıyor.

Tematik Konuşmalar

Hep “naber, nasılsın, adın ne” muhabbeti yapmaktan sıkılmadınız mı? Daha dolu dolu İngilizce sohbetler isteyenler için

 • Ticaret
 • Spor
 • Seyahat
 • Sağlık & Beslenme
 • Hukuk
 • Ekonomi
 • Eğitim

gibi alanlarda diyalog örneklerine yer verdim. Böylece ileri seviye ifade ve kelimeler öğrenip daha derin konulara girebileceksiniz. Mesela şöyle cümleler göreceksiniz:

“Para kullanarak ya da para kullanmadan insanlar arasında yapılan değiş tokuş işlemine neden olan faaliyetlerin incelenmesine ekonomi denir.”
“Economics is the study of the activities that lead to exchange of goods and services between people with or without money.”

Speaking Rehberi kimin için uygun?

Speaking Rehberi temel seviye üstü İngilizce bilen ve aşağıdaki konularla ilgili çalışmak isteyenler için uygun bir rehber kitap.

 • TOEFL
 • IELTS
 • İngilizce İş Mülakatları
 • İngilizce Yeterlilik / Hazırlık Atlama Sınavı
 • PTE
 • İngilizce Sunumlar

Bonus: Video & Ses Dosyaları

Speaking adına bir kitap sadece yazıyla yetersiz kalır. Speaking Rehberi’ndeki tüm diyaloglar ve örnek cevapların ses dosyaları ve kitabı destekleyici video anlatımlar Speaking Rehberi okuyucularına özel sitede 7/24 erişime açık olacak. Speaking Rehberi okurlarına özel destek sitesinde kitap içeriğini zenginleştirecek speaking deneme sınavları, ek onlarca soru ve cevap yer alıyor. Yani sitede neredeyse kitap kadar ek kaynak sizi bekliyor 🙂 Siz yeter ki çalışmak isteyin.

Speaking Rehberi Resimleri

Öğrenci Yorumları

Cemil

Hocam selamlar öncelikle teşekkür etmek isterim speaking rehberi kitabınızı iki haftaya yakındır kullanıyorum çok hoş ve kaliteli bir kitap olmuş zaten içerikte kendini belli ediyor

Osman

“Öncelikle merhaba.Kitabiniza aslinda baslayali 2 hafta oldu bunun sebebi de yogun bir vize donemine girmem 🙂 Ancak soylemek gerekir ki oldukça güzel konular ele alınmış ve hem ileri seviye hem de orta duzeyde ki konusma ornekleri oldukca anlasilir ve akılda kalıcı bir sekilde ele alınmış. Her gün kitaba süre ayırmaya çalışıyorum. Şimdilik bende bıraktığı izlenim oldukca olumlu size de tesekkur ederim. Iyi geceler dilerim 🙂 ( Ayrica youtube da ki Listening nasil gelisir videosu sayesinde listening durumum gunden güne iyi gidiyor bunun icinde sizlere ayrica tesekkur ederim 🙂 )”

Ender

“Hüseyin bey sizin yayınladığınız speaking rehberi varken başka bir rehbere gerek olmaz. Ellerinize gücünüze sağlık.”

Oğuz

Erol

“Merhaba, hocam öncelikle ilginizden dolayı teşekkür etmek istiyorum. Kitabınızı henüz bitiremedim. Kamu kurumunda memur olduğumdan dolayı fırsat buldukça çalışabiliyorum ama kitabınızı yarıladım sayılır .Çok faydasını görüyorum hocam emeğinize sağlık, çalışmalarınızın devamını bekliyoruz ,takipteyiz hocam.”

Tayfun

“Kitabın başında bahsettiğiniz ipuçları önemli notlar detaylar vs çok hoşuma gitti kitabı daha bitirmeden bile bu kısımda anlattıklarınız ufkumu açtı biraz. İlerleyen zamanda tekrardan görüşmek dileğiyle iyi günler dilerim. “

Oğuz

“İş yoğunluğu sebebiyle şu dönemlerde sadece mülakatlar ile ilgili kısma baktım ve oradaki öneriler ve alıştırmaları yaptım. Şu ana kadar ki tüm mülakatlardan speaking anlamında geçer aldım. B2 olarak ukla speakingten dönüş oldu. Ama benim için tabiki yeterli değil. Bitirdiğimde daha iyi olacağıma inancım sonsuz. Çünkü essay rehberi ve videolarınız ile beraber bir bütün olarak birbirini tamamlayıcı olması eksiklerin fark edilip o noktaya eğilimin artması açısından harika. Zamanı daha iyi değerlendirebiliyoruz. “

Çağrı

“Hocam merhabalar,

Kitabınızı çok beğendim. Elimde olmayan sebeplerden dolayı kitaba çok geç başlayabildim… Şu ana kadar okuma şansımın olduğu ilk 40 sayfalık bölüm motive edici, içerikleriniz zengin, diliniz sade ve samimi.”

Sık Sorulan Sorular

Metin telaffuzları native mi?

Speaking Rehberi kitabındaki her bir örnek cevabın Amerikan ve İngiliz aksanıyla ses kayıtları yer alıyor. Yani tek bir aksanı değil aynı cevapta tam 2 farklı aksanı karşılaştırabiliyorsunuz.

Speaking Rehberi Destek Eğitimine erişim süresi ne kadar?

Speaking Rehberi kitabını aldığınızda okurlarımız için özel ek kaynaklar içeren ve dönem dönem güncellenen Speaking Rehberi Destek Eğitimine erişim hakkı kazanıyorsunuz. 1 yıl boyunca bu eğitimdeki içeriğe erişebilirsiniz. 1 yıl sonrasında üyeliğinizi devam ettirmek isterseniz üyelere özel avantajlı paketlerden yararlanabilirsiniz.

Ek Bilgiler

Detayları sevenler için Speaking Rehberi kitabının detaylı içindekiler tablosunu paylaşıyorum. Speaking Rehberi İçindekiler tablosunu incelemek için tıklayın.

Sık Sorulan Sorular

Hangi kitaptan başlamak uygun olur? Kitaplara hangi sırayla çalışmalıyım?

Genel olarak yetişkinlerde İngilizce öğreniminde bizim takip ettiğimiz ve en çok faydasını gördüğümüz beceri sırası İngilizce okuma, dinleme, yazma ve konuşma. Bunun temel sebebi dil öğrenmede okuma ve dinleme gibi anlama temelli becerilerin, yazma ve konuşma gibi üretim becerilerinden önce gelmesi. Yani bir öğrenci okuma dinleme temelini geliştirmeden yazma ve konuşma alanında pek ilerleyemez.

Bundan dolayı öğrencilerimize eğer sırayla tüm becerilere çalışacaklarsa Reading Rehberi ile başlayıp, YDS Rehberi Listening Rehberi, Essay Rehberi ve Speaking Rehberi şeklinde devam etmeyi öneriyoruz. Ama sadece bir ya da iki beceriye çalışıyorsanız mesela diyelim reading beceriniz iyi ve siz writing çalışmak istiyorsunuz, bu durumda direk Essay Rehberi ile çalışmaya başlayabilirsiniz.

Ancak diyelim ki sizin okuma ve dinleme beceriniz iyi. O zaman direk Essay Rehberi ile başlayabilirsiniz. Ya da diyelim ki writing beceriniz de iyi sayılır o zaman Speaking Rehberi ile çalışabilirsiniz. Bizim hedefimiz öğrencilere 4 temel İngilizce becerisini kapsayan bütüncül bir sistem sunmak. Ancak bu sistem öğrenci seviyesi ve ihtiyaçlarına göre modüler olarak da kullanılabiliyor.

Aynı anda iki kitaptan çalışmak mantıklı mı?

Bu durum çalıştığınız kitaba ve seviyenize bağlı. Mesela diyelim ki Reading Rehberi ile çalışıyorsunuz ve temel okuma beceriniz iyi durumda. Böyle bir durumda Listening Rehberi ile çalışma programınızı renklendirebilirsiniz. Ancak okuma çok zayıfken mesela yazmaya yani writing becerisine geçmek sağlıklı değil. Bir başka örnek. Diyelim ki Essay Rehberi ile çalışıyorsunuz, basit cümleler ve paragraflar yazabiliyorsunuz. Bu tür bir durumda çalışma programınızı çeşitlendirmek için Speaking Rehberi ile ayrıca çalışabilirsiniz. Ama eğer basit cümleler yazamıyorsanız önce Essay Rehberi kitabını bitirip daha sonra Speaking Rehberi kitabına geçmek daha sağlıklı. Yani bu sorunun cevabı her öğrencinin kendi durumuna göre değişiyor.

Kitaplar ve kapsamlı video eğitim paketleri ne açıdan farklı?

Kitaplar adı üstünde format ve içerik olarak size bir kitap, referans kaynağı olarak yol gösterir. Kapsamlı İngilizce video eğitim paketleri ise gerçek hayatta bir kursta etkileşimli ders dinlemek gibi bir etki oluşturur. Genel olarak Hüseyin Demirtaş Akademi üzerinden sunulan kitap ve video eğitim paketlerini ister birbirini tamamlayıcı şekilde ister ayrı ayrı kullanabilirsiniz.

Speaking Rehberi Yorumları

Speaking Rehberi ile ilgili o kadar çok yorum geliyor ki hepsini derli toplu bir arada tutabilmek için Speaking Rehberi Yorumları sayfasını oluşturdum. Speaking Rehberi Yorumları sayfasında farklı yaş ve seviyelerden okurlarımdan gelen yorum ve değerlendirmeler daha da önemlisi başarı hikayeleri yer alıyor.

İade?

Hem sizin vaktinize hem de kendi vaktimize değer veriyor ve saygı duyuyoruz. Bu sebeple kayıt olacağınız ya da satın alacağınız eğitim veya kitaplarla ilgili doğru tercihler yapabilmeniz için detaylı açıklamaları, örnek videoları, öğrenci değerlendirmeleri ve sık sorulan soruların cevabını her bir eğitim veya kitabın tanıtım sayfasında paylaşıyoruz.

Mevzuat gereği şu anda dijital eğitim ve kitaplarda iade seçeneği bulunmuyor. O sebeple eğer herhangi bir eğitim veya kitapla ilgili açıklama, detay ve örnekler aklınızdaki sorulara cevap vermediyse satın alma işlemi öncesinde Destek sayfasından bize yazabilirsiniz. O anki iş yoğunluğuna bağlı olarak 1-3 iş günü içerisinde mesajınıza cevap vermeye ve sizi doğru yönlendirmeye çalışacağız. Bazen okurlarımız bizden bu kitap ya da bu eğitim size uygun değil cevabı alınca şaşırıyorlar ancak durum neyse onu paylaşıyoruz.

Kitap ve eğitimlerimizle tanışan öğrencilerden bize ilham ve enerji veren başarı hikayeleri duyuyoruz. Umarım sizinle de böylesi güzel anılarımız olur.

Sorunuz mu var?

Kendiniz için en iyi kaynağı seçebilmeniz için sık sorulan soruların cevaplarını, kitap ve eğitim içeriklerini ve örneklerini Hüseyin Demirtaş Akademi tanıtım sayfalarında paylaşıyoruz. Ancak eğer aradığınız sorunun cevabını bu sayfada bulamadıysanız aşağıdaki Destek formu üzerinden sorunuzu bize iletebilirsiniz. Hüseyin Demirtaş Akademi kitap ve eğitimleri ile ilgili okurlarımız ve öğrencilerimizden gelen sorulara 1-3 iş günü içerisinde cevap veriyoruz.