Speaking Rehberi

Speaking yani İngilizce konuşmak için bilmeniz gereken her şey Speaking Rehberi’nde.

Speaking yani İngilizce konuşma ülkemizdeki kanayan yararlardan birisi. Çoğu insan anlıyorum ama konuşamıyorum diyor. Herkesin hayali İngilizce konuşmak ama akıcı ve düzgün şekilde İngilizce konuşan az. Dahası TOEFL, IELTS gibi sınavların speaking bölümleri için ya da İngilizce sunumlar için detaylı, pratik ve anlaşılır bir kaynak arayışı var. Bu sebeple Türkiye’deki İngilizce konuşma probleminin çözümüne destek olması için Speaking Rehberi kitabını hazırladım.

 

Speaking Rehberi Okurlarından Yorumlar

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

Speaking Rehberi İçeriği

Speaking Rehberi’nde sizi tam 450 sayfa dolu dolu içerik bekliyor. Kitabı baştan sona bitirdiğinizde seviye atlayacağınıza inanıyorum. Neden mi? Çünkü size balık yemeyi değil balık tutmayı öğretiyorum. Etkili ve verimli bir şekilde İngilizce konuşma becerinizi geliştirmek için gereken teorik ve pratik altyapıyı verdikten sonra her bir ünitede onlarca örnek soru ve cevap ile size sayısız yeni kelime ve ifade gösteriyorum. Her şeyi tam olarak anladığınızdan emin olmak için her bir cevabın Türkçe çevirisini de ekledim. Böylece Speaking Rehberi seviyeniz ne olursa olsun size destek olacak.

Speaking Rehberi kitabında şu konular yer alıyor.

Speakingin Temelleri

 • İngilizce konuşma becerinizi geliştirecek yol haritası
 • Çok az kişinin bildiği en iyi ve etkili İngilizce telaffuz alıştırmaları
 • İngilizce konuşma konusunda ufkunuzu açacak 10 madde

Sık Yapılan Speaking Yanlışları ve Düzeltmeleri

İngilizce konuşma sınavlarında Türk öğrencilerin en sık yaptıkları yanlışları sizin için derleyip analiz ettim. Böylece hem aynı yanlışları yapmaktan kurtulacak hem de daha hızlı ilerleyeceksiniz. Mesela şu tarz düzeltmeler yer alıyor:

 • Yanlış: I worked very hard this exam
 • Doğru: I studied very hard FOR this exam
 • Sebebi: preposition unutulmuş. Ayrıca ders çalışmak için work değil study kullanılır.

Pratik Speaking Kalıpları ve Örnekleri

Açıklama yapmak, zaman kazanmak, tekrar istemek, örnek vermek, bir fikre giriş yapmak, özetlemek gibi çeşitli alanlarda pratik konuşma kalıpları ve örneklerini sizinle paylaşıyorum. Böylece daha pratik ve etkili geçiş cümleleri kullanabileceksiniz. Mesela

İfade: That depends on how you look at it: Bu konuya nasıl baktığına bağlı. (burada “it” konuşmada bahsi geçen konuyu temsil eder)

Örnek: Is homework bad for students? (Ödev öğrenciler için kötü müdür?)

That depends on how you look at it.  (Bu konuya nasıl baktığına bağlı.)

Günlük İngilizce Konuşmalar

Günlük İngilizce Konuşmalar ünitesinde hangi sınava hazırlanırsanız hazırlanın size lazım olacak popüler günlük İngilizce konuşma konularını işliyoruz. Bunlar hem günlük hayatta daha akıcı konuşmanızı hem de TOEFL, ıelts, Proficiency gibi sınavlarda daha yüksek puanlar almanızı sağlayacak sorular. Her bir sorunun, iki örnek cevabı var. Her cevabın ise Türkçe çevirisi altında yer alıyor. Böylece seviyeniz ne olursa olsun Speaking Rehberi size yardımcı oluyor. Aşağıda Günlük İngilizce Konuşmalar bölümündeki örnek sorulardan birisi, cevabı ve çevirisi yer alıyor.

Örnek Soru, Cevap & Çeviriyi Göster

TOEFL speaking

TOEFL Speaking ünitesinde TOEFL Speaking bölümündeki 6 tane soruyu tek tek inceliyoruz. İlk önce formatı ve dikkat edilmesi gereken noktaları öğrenip daha sonra tek tek her bir soru türüyle ilgili örnek cevaplar dinliyoruz. Her bir soru için 2 farklı örnek cevap yer alıyor. Bu örnek cevaplar farklı seviyedeki öğrencilerin cevapları olacak. Örnek cevapların hem İngilizceleri hem de Türkçeleri kitapta yer alıyor. Ayrıca Speaking Rehberi okuyucularına özel sitede kitaptaki tüm diyalogların ses kayıtları yer alıyor. Aşağıda TOEFL Speaking bölümündeki örnek sorulardan birisi, cevabı ve çevirisi yer alıyor.

Örnek Soru, Cevap & Çeviriyi Göster

IELTS Speaking

IELTS Speaking ünitesinde IELTS Speaking bölümündeki 6 tane soruyu tek tek inceliyoruz. İlk önce formatı ve dikkat edilmesi gereken noktaları öğrenip daha sonra tek tek her bir soru türüyle ilgili örnek cevaplar dinliyoruz. Her bir soru için 2 farklı örnek cevap yer alıyor. Bu örnek cevaplar farklı seviyedeki öğrencilerin cevapları olacak. Örnek cevapların hem İngilizceleri hem de Türkçeleri kitapta yer alıyor. Ayrıca Speaking Rehberi okuyucularına özel sitede kitaptaki tüm diyalogların ses kayıtları yer alıyor. Aşağıda IELTS Speaking bölümündeki örnek sorulardan birisi, cevabı ve çevirisi yer alıyor.

Örnek Soru, Cevap & Çeviriyi Göster

İngilizce İş Mülakatları

İngilizce iş mülakatları modern hayatın bir parçası. Speaking Rehberi kitabında onlarca popüler mülakat sorusunu inceleyip örnek cevaplar veriyoruz. Bu hem karşınıza çıkabilecek sorulara hazırlanmanızı hem de kendinizi nasıl daha iyi ifade edeceğinizi öğrenmenizi sağlıyor. Aşağıda İngilizce İş Mülakatları bölümündeki örnek sorulardan birisi, cevabı ve çevirisi yer alıyor.

Örnek Soru, Cevap & Çeviriyi Göster

İngilizce sunum teknikleri

İngilizce sunum yapmak hem akademik hayatın hem de iş hayatının olmazsa olmazlarından. İngilizce sunum teknikleri ünitesinde iyi bir İngilizce sunum yapmak için bilmeniz gereken her şeyi işliyoruz. İlk önce iyi bir İngilizce sunum hazırlamak için bilmeniz gerekenleri işliyoruz. Daha sonra İngilizce sunum yapmaya nasıl hazırlanmanız gerektiğini öğreniyorsunuz. Son olarak da İngilizce sunum yaparken kullanabileceğiniz kilit ifade ve kalıpları öğreniyorsunuz. Bu ünitenin sonunda İngilizce sunum becerilerinizi ciddi şekilde iyileştirmiş oluyorsunuz.

Örnek sunumların ses dosyaları Speaking Rehberi okuyucularına özel sitede yer alıyor.

Tematik Konuşmalar

Hep “naber, nasılsın, adın ne” muhabbeti yapmaktan sıkılmadınız mı? Daha dolu dolu İngilizce sohbetler isteyenler için

 • Ticaret
 • Spor
 • Seyahat
 • Sağlık & Beslenme
 • Hukuk
 • Ekonomi
 • Eğitim

gibi alanlarda diyalog örneklerine yer verdim. Böylece ileri seviye ifade ve kelimeler öğrenip daha derin konulara girebileceksiniz. Mesela şöyle cümleler göreceksiniz:

“Para kullanarak ya da para kullanmadan insanlar arasında yapılan değiş tokuş işlemine neden olan faaliyetlerin incelenmesine ekonomi denir.”
“Economics is the study of the activities that lead to exchange of goods and services between people with or without money.”

Speaking Rehberi kimin için uygun?

Speaking Rehberi temel seviye üstü İngilizce bilen ve aşağıdaki konularla ilgili çalışmak isteyenler için uygun bir rehber kitap.

 • TOEFL
 • IELTS
 • İngilizce İş Mülakatları
 • İngilizce Yeterlilik / Hazırlık Atlama Sınavı
 • PTE
 • İngilizce Sunumlar

Bonus 1: Video & Ses Dosyaları

Speaking adına bir kitap sadece yazıyla yetersiz kalır. Speaking Rehberi’ndeki tüm diyaloglar ve örnek cevapların ses dosyaları ve kitabı destekleyici video anlatımlar Speaking Rehberi okuyucularına özel sitede 7/24 erişime açık olacak. Speaking Rehberi okurlarına özel destek sitesinde kitap içeriğini zenginleştirecek speaking deneme sınavları, ek onlarca soru ve cevap yer alıyor. Yani sitede neredeyse kitap kadar ek kaynak sizi bekliyor 🙂 Siz yeter ki çalışmak isteyin.

Bonus 2: Facebook Destek Grubu

Ben yazarla okuyucu arasındaki diyaloğun devam etmesi gerektiğine inanıyorum. O sebeple bir Speaking Rehberi sahibi olarak, Speaking Rehberi okurlarına özel Facebook destek grubuna erişim hakkı kazanıyorsunuz. Bu grupta speaking ile ilgili sorularınızı ve aklınıza takılan konuları sorabileceksiniz.

Özel ders ve rehberlik saatlerim için sırada yüzlerce kişi beklerken ben programımdan vakit ayırıp bu gruptaki okurlarıma destek oluyor olacağım.

Speaking Rehberi Resimleri

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Güvenli Ödeme Altyapısı

Hüseyin Demirtaş Akademi üzerinde ödeme güvenliğini en üst düzeyde tutmak için Zara, Samsung, Atlas Global ve Çiçek Sepeti gibi önde gelen şirketlere ödeme altyapısı sağlayan İyzico ile çalışıyorum. Tüm kredi kartı ödemeleri cep telefonunuza gelen güvenlik koduyla doğrulanıyor. Ayrıca dilerseniz ödeme ekranında BKM Express, havale ya da EFT seçeneklerini de seçebilirsiniz.

Kargo Bilgileri

Siparişiniz, sipariş tarihini takip eden 2 iş günü içinde Yurtiçi Kargo ile gönderilmektedir. Türkiye içi tüm kargo gönderimleri ücretsizdir. Yurtiçi Kargo ile SMS bilgilendirme anlaşmamız bulunuyor. Bu kapsamda Yurtiçi Kargo, kargonuzu teslim aldığı gün akşam saatlerinde kargo takip numaranızı siparişiniz sırasında belirttiğiniz telefon numarasına SMS olarak gönderiyor.

Kargo takibi ile ilgili sorularınızı Destek sayfası üzerinden yazabilirsiniz.

Speaking Rehberi → Sipariş

450 sayfalık Speaking Rehberi ücretsiz kargo, özel destek grubu üyeliği ve online bonus derslere erişim seçeneği ile sadece 85 TL.

Sipariş Ver →

 

Özel Bir Kampanya

Essay Rehberi ve Speaking Rehberi kitaplarını birlikte alan okuyucularıma, 97 TL değerindeki 2 saatlik online İngilizce Bağlaçlar özel video eğitimini hediye ediyorum. Bu eğitimde İngilizce konuşma ve yazma için hayati öneme sahip bağlaçları (conjunctions) tek tek örneklerle işleyip, farklı seviyelerde öğrencilerin yazmış olduğu cümleleri düzelterek size nasıl daha doğru ve kaliteli İngilizce cümleler kurabileceğinizi gösteriyorum. Bu hediye eğitime erişmek için buraya tıklayarak 2 kitabı aynı anda sipariş edin. Eğitime erişim bilgileriniz kitaplarınız size ulaştığında e-posta ile otomatik olarak gönderilecek.

 

Öğrenci Yorumları

Ender

“Hüseyin bey sizin yayınladığınız speaking rehberi varken başka bir rehbere gerek olmaz. Ellerinize gücünüze sağlık.”

Oğuz

Oğuz

“İş yoğunluğu sebebiyle şu dönemlerde sadece mülakatlar ile ilgili kısma baktım ve oradaki öneriler ve alıştırmaları yaptım. Şu ana kadar ki tüm mülakatlardan speaking anlamında geçer aldım. B2 olarak ukla speakingten dönüş oldu. Ama benim için tabiki yeterli değil. Bitirdiğimde daha iyi olacağıma inancım sonsuz. Çünkü essay rehberi ve videolarınız ile beraber bir bütün olarak birbirini tamamlayıcı olması eksiklerin fark edilip o noktaya eğilimin artması açısından harika. Zamanı daha iyi değerlendirebiliyoruz. “

Speaking Rehberi → Satın Al

Şu anda Speaking Rehberi tüm bu bonus hediyeleri ile birlikte kargo dahil sadece 85 TL.

Satın Al →

Sık Sorulan Sorular

Metin telaffuzları native mi?

Speaking Rehberi kitabındaki her bir örnek cevabın Amerikan ve İngiliz aksanıyla ses kayıtları yer alıyor. Yani tek bir aksanı değil aynı cevapta tam 2 farklı aksanı karşılaştırabiliyorsunuz.

Fiyata kargo dahil mi?

Evet ürün fiyatına Yurtiçi Kargo ile SMS bilgilendirmeli standart gönderim ücreti dahil.

 


Ek Bilgiler

Detayları sevenler için Speaking Rehberi kitabının detaylı içindekiler tablosunu paylaşıyorum. Speaking Rehberi İçindekiler tablosunu incelemek için tıklayın.